Reklama

Reklama

Jak przechowywać zdjęcia, by je pięknie wyeksponować i nie zniszczyć?

Smartfony i aparaty cyfrowe zmieniły oblicze fotografii. Bez profesjonalnego sprzętu możemy zachować wspomnienia nie kłopocząc się wywołaniem zdjęć. Niestety, fotografie przechowywane na dyskach komputerów mają do siebie to, że wracamy do nich… znacznie rzadziej niż byśmy chcieli. Warto więc wyeksponować zdjęcia tak, by przypominały nam o miłych chwilach i stanowiły dekorację przywołującą najpiękniejsze wspomnienia.

Oryginalne ramki na zdjęcia

Albumy czy pudełka mają jedną wadę - nie zapewniają takiej ekspozycji, na jakiej nam zależy. Najlepszym sposobem na eksponowanie zdjęć są efektowne ramki. Szeroki wybór tego rodzaju akcesoriów pozwala tworzyć piękne aranżacje, które mogą nadać osobistego charakteru naszemu wnętrzu.

Reklama

W sklepie Fabryka Form znajdziesz ramki na zdjęcia, które możesz dopasować do wnętrza. Te proste sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, zaś oryginalne nie będą kolidowały z nowoczesną aranżacją przestrzeni. Co więcej w jednej ramce nie musi mieścić się jedna fotografia. Masz liczną rodzinę lub rzeszę znajomych? W tym przypadku sprawdzi się multirama na zdjęcia lub ramka na kilka zdjęć.

Ciekawym sposobem ekspozycji jest ramka 3d. Pozwala ona na umieszczenie wewnątrz nie tylko fotografii, ale także związanych z nimi pamiątek. Zamiast klasycznego sposobu prezentacji możesz też powiesić wydruki na sznurkach i przymocować je za pomocą drewnianych spinaczy. Wywołując zdjęcia pamiętaj jednak, że taki rodzaj dekoracji wymaga jednak wywołania odbitek na grubszym i mocniejszym papierze.

Sprytne pudełka na zdjęcia

Nie wszystkie zdjęcia chcesz umieszczać w ramkach czy w albumie wspominkowym? Nie rzucaj wydruków gdzie popadnie, nie chowaj ich także w książkach. Po pierwsze narażasz się na zgubienie czy nawet wyrzucenie cennych pamiątek. Po drugie, zdjęcia mogą z łatwością ulec zniszczeniu. Nadliczbowe fotografie, na które nie ma miejsca w albumach czy ramkach warto umieścić w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu.

Idealne będzie.... Pudełko na fotografie! Pieczołowicie schowane w nich zdjęcia nie niszczą się, trudno będzie także o nich zapomnieć. W ten sposób można także łatwo skatalogować zdjęcia z imprez rodzinnych czy wyjazdów. Podobnie jak album, wypełnione pudełko może być doskonałym pomysłem na prezent dla bliskich osób.

Praktyczne albumy na zdjęcia

Przepastne dyski, kości pamięci czy zapisywanie w chmurze mają wiele zalet. Największą z nich jest fakt, że przestrzeń na przechowywanie zdjęć jest nieograniczona. Jednak nie da się ukryć, że dużo bardziej komfortowo przywołuje się wspomnienia przeglądając wydruki. Decydując się na album sprawiamy, że nasze zdjęcie będą nie tylko bezpieczne, a jednocześnie pięknie wyeksponowane. Albumy na zdjęcia z Fabryki Form pozostawiają przed nami tylko jeden dylemat: który z nich wybrać?

Nie da się ukryć, że wybór albumów na rynku jest tak szeroki, że często decyzję podejmujemy na podstawie wyglądu okładki. A szkoda, ponieważ równie ważnymi kryteriami w doborze są także wielkość oraz kolor kart, a także ich gramatura. Nie bez znaczenia jest także wytrzymałość naszego albumu - to ona zapewni dobre zabezpieczenie naszych fotografii. Naszą uwagę powinna zwrócić także jakość wykończenia.

Równie istotnym kryterium wyboru jest sposób umocowania obrazów wewnątrz. Możemy zdecydować się na album na zdjęcia wklejane. Zamiast kleju kupionego w sklepie papierniczym lepiej użyć specjalnych gumek do wklejania zdjęć. Dobre wspomnienia przywoła także tradycyjny album z kieszonkami. Ten sposób prezentacji to nie tylko doda "duszy" fotografiom. Wypełniony album to również świetny pomysł na prezent dla osoby, z którą łączy nas pamięć o miłych chwilach.

Artykuł powstał we współpracy z Fabryką Form

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje