Reklama

Reklama

Jak długo koronawirus utrzymuje się na różnych powierzchniach?

W powietrzu może krążyć kilka godzin, a na przedmiotach pozostawać do 9 dni. Na jakie rzeczy szczególnie zwracać uwagę i które z nich częściej dezynfekować?

Niektórych przedmiotów dotykamy w ciągu dnia bezustannie. Dlatego staraj się często dezynfekować je roztworem alkoholu powyżej 60 proc.

Reklama

Smartfon. Jego powierzchnia może być bardziej zanieczyszczona niż... toaleta. Uwaga! Odkażać należy nie tylko przednią szybkę, ale i obudowę.

Karta do bankomatu, karta miejska i tzw. przelotka do otwierania bramy na osiedlu. Zawsze po przyjściu do domu, np. z zakupów, pamiętaj o odkażeniu tych przedmiotów.

Kierownica samochodu. Koronawirus może utrzymywać się na jej powierzchni dłużej, bo lubi niskie temperatury. Dlatego regularnie przecieraj ją mokrymi chusteczkami nasączonymi alkoholem, a po wejściu do auta dezynfekuj ręce antyseptycznym płynem. Zdezynfekować warto też klucze do mieszkania i kluczyki do samochodu.

Obrączka. Nie zdejmuj jej do mycia rąk i naczyń. Przy tej okazji odkazisz i ją. Ozdoby do włosów. Jeśli nosisz spinki, klamry lub zakładasz plastikową opaskę - również codziennie przetrzyj je środkiem dezynfekcyjnym.

Zobacz również:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje