Reklama

Reklama

Inteligentny sprzęt AGD – poznaj jego zalety

Rozwój technologii sprawia, że nowoczesne rozwiązania coraz częściej wkraczają w nasze codzienne życie.

Wiele osób nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez stałego dostępu do Internetu i nieograniczonej możliwości komunikacji. Dziś, dzięki sieci można, się połączyć nawet z lodówką, piekarnikiem, czy oświetleniem w mieszkaniu.

Ewolucja sprzętu AGD

Reklama

Producenci sprzętu AGD zawsze starali się dostarczać swoim klientom rozwiązania wygodne w użytkowaniu, a zarazem maksymalnie funkcjonalne. Duża konkurencja na rynku i dostęp do coraz bardziej zaawansowanych pod względem technologicznym rozwiązań sprawia, że firmy oferujące tego typu urządzenia mają do zaoferowania coraz lepsze i bardziej nowoczesne pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe czy odkurzacze. Możemy uruchomić je na odległość korzystając z połączenia internetowego, ale to nie wszystko - tego typu sprzęt posiada funkcje ułatwiające jego czyszczenie, a także rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii elektrycznej. Jakie zalety ma nowoczesne AGD?

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Inteligentne urządzenia AGD mają przede wszystkim odpowiadać na potrzeby użytkowników, stąd też producenci wyposażają je w funkcje przydatne podczas prania, sprzątania, gotowania lub przechowywania żywności. Specjalna komora w chłodziarce zapewniająca dłuższą świeżość warzyw czy ochronę przed utratą cennych składników odżywczych, albo dobieranie przez pralkę odpowiedniej ilości detergentu do pranej odzieży nikogo już specjalnie nie dziwi.

Samoczyszczące się piekarniki i mikrofalówki z funkcją gotowania

Nowoczesne piekarniki mogą wyczyścić się same - specjalny program podnosi wewnątrz urządzenia temperaturę do 500 stopni Celsjusza, dzięki czemu tłuszcz i pozostałe w nim resztki ulegają spopieleniu. Duży wybór programów do pieczenia i specjalne systemy ułatwiające gotowanie sprawiają, że przygotowywane w nich potrawy są smaczniejsze i idealnie dopieczone. Coraz więcej funkcji zyskują też kuchenki mikrofalowe. Te najbardziej zaawansowanie już nie tylko podgrzewają potrawy, ale również są w stanie je gotować, a nawet piec. Wszystkie te rozwiązania mają sprawić, że korzystanie ze sprzętu AGD będzie jeszcze wygodniejsze, a zajmowanie się domem zajmie mniej czasu i stanie się mniej uciążliwe.

Sterowanie na odległość

Inteligentny sprzęt AGD kojarzy się wielu osobom ze sterowaniem tego typu urządzeniami za pomocą Internetu i specjalnych aplikacji. Czy takie rozwiązania są rzeczywiście wygodne, czy też może jest to zwykła fanaberia? Wbrew pozorom możliwość włączenia urządzeń AGD o dowolnej porze na odległość przydaje się dosyć często. W ten sposób np. pralka zakończy program tuż przed naszym powrotem z pracy, abyśmy mogli rozwiesić świeżo zrobione pranie. W podobny sposób możemy też uruchomić zmywarkę, a piekarnik włączy się odpowiednio wcześniej, dzięki czemu nie będziemy musieli czekać z wstawieniem potrawy, aż urządzenie się nagrzeje do odpowiedniej temperatury.

Opóźniony start to podstawa

Co prawda wiele urządzeń AGD ma funkcję opóźnionego startu, jednak nie zawsze pamiętamy o zaprogramowaniu pralki lub zmywarki, a poza tym w życiu zdarzają się różne sytuacje. Załóżmy, że w zmywarce zalegają brudne naczynia, zapomnieliśmy ustawić odpowiedni program, a na wieczór niespodziewanie zapowiedzieli się znajomi - możliwość skorzystania z aplikacji uruchamiającej urządzenie jest w tej sytuacji prawdziwym wybawieniem. Do ciekawych funkcji należy też z pewnością podgląd wnętrza lodówki, dzięki umieszczonym na półkach chłodziarki kamerom. Pozwala to w każdej chwili sprawdzić czego brakuje, co jest przydatne zwłaszcza podczas zakupów.

Inteligentnie i oszczędnie

W podsumowaniu, oddamy głos do Macieja Wiktora z firmy Whirlpool (m.in. marka Hotpoint):
"Nowoczesne urządzenia AGD to nie tylko innowacyjne rozwiązania i funkcje ułatwiające dbanie o dom. Tego typu sprzęt pozwala też na oszczędności energii elektrycznej oraz wody. Zdecydowana jego większość charakteryzuje się wysoką klasą energooszczędności, a specjalne programy ECO zużywają mniej prądu i wody zapewniając jednocześnie najwyższą skuteczność zmywania lub prania.".

https://allegro.pl/kategoria/agd-do-zabudowy-okapy-67529

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sprzęt AGD | agd kuchnia | whirpool

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje