Reklama

Reklama

Idealnie czyste okna

Pora już zabrać się za wiosenne porządki w domu. Możemy je zacząć od umycia okien, aby przez czyste szyby przenikało więcej światła.

1. Wybierzmy pogodny, ale niezbyt słoneczny dzień. Słońce nie powinno padać na myte przez nas szyby, ponieważ użyty płyn będzie zbyt szybko wysychał i pozostaną smugi.

Reklama

2. Mycie okien rozpocznijmy od ram. Przetrzyjmy je wilgotną szmatką. Gdy są bardzo brudne, użyjmy mocniejszych środków. Drewniane wyczyśćmy wodą z detergentem, np. płynem do zmywania. Po dokładnym osuszeniu, pokryjmy je emulsją pielęgnacyjną do drewna.

Do czyszczenia plastikowych, mocno zabrudzonych okien, możemy użyć środka z wybielaczem, np. mleczka do szorowania wanny. Po wyszorowaniu usuwamy resztki mleczka szmatką zmoczoną w czystej wodzie i wycieramy ramy do sucha.

3. Szyby możemy umyć przeznaczonym do tego celu płynem. Doskonałe efekty uzyskamy też, używając ściereczki z mikrofibry, zmoczonej w samej wodzie. Po tym zabiegu dobrze jest wytrzeć szyby do sucha papierowym ręcznikiem. Okna będą lśnić także po umyciu wodą z octem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje