Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Herbata – czego o niej nie wiesz

Pij ją na zdrowie i wykorzystaj do pielęgnacji włosów, skóry oraz roślin doniczkowych i wyrobów z drewna.

Przyciemni włosy

Mocnym wywarem czarnej herbaty możesz ufarbować włosy. Nie pokryje wprawdzie siwizny, ale po kilku zastosowaniach twoje kosmyki staną się wyraźnie ciemniejsze. Herbata nie tylko ich nie zniszczy, tak jak farba, ale wręcz wzmocni, odżywi i doda im blasku. 

Reklama

Dwie łyżki liściastej herbaty zalej dwoma szklankami wody i gotuj na małym ogniu ok. 15 minut. Przykryj i zostaw do ostygnięcia. Przecedź. Dolej do wywaru pół litra ciepłej wody i użyj do ostatniego płukania. Zawiń włosy ciemnym ręcznikiem, bo jasny może zafarbować

Wzmocni rośliny

Wystudzony herbaciany napar zastąpi nawóz dla roślin doniczkowych. Szczególnie lubią go paprocie i begonie, ale także anturium i bluszcze. Raz w miesiącu podlewaj je niezbyt mocnym naparem czarnej lub zielonej herbaty. Przy przesadzaniu roślin wymieszaj z ziemią herbaciane fusy. Wtedy cenne składniki z herbaty przenikną do korzeni razem z wodą. Dodatek fusów sprawi również, że ziemia stanie się lżejsza.

Odświeży stopy

Kąpiel stóp w herbacie pomaga przy nadmiernej potliwości. Zawarte w naparze lub wywarze garbniki mają silne właściwości bakteriobójcze, zmniejszają wydzielanie potu i niwelują przykry zapach. 

Codziennie przez tydzień mocz nogi w mocnym naparze herbaty (3-4 torebki na półtora litra wody). Kąpiel stóp powinna trwać ok. 20 minut. Jeśli napar zabarwi skórę na żółto, przemyj ją sokiem z cytryny. Nie tylko ją rozjaśnisz, ale także odżywisz i wygładzisz. W naparze zielonej herbaty możesz moczyć pocące się dłonie i przemywać nim skórę pod pachami.

>>> W jaki sposób herbata może wspomóc zdrowie? Sprawdź na następnej stronie <<<


Reklama

Reklama

Reklama