Przejdź na stronę główną Interia.pl

Gigantyczne dzieło sztuki

Gigantyczny fresk nad jeziorem Genewskim /FABRICE COFFRINI /AFP/East News

Reklama

To gigantyczne malowidło powstało w parku "La Perle du Lac" w Genewie. Jego twórcą jest francuski artysta Saype, który specjalizuje się w tego typu obrazach.

Dzieło Saype'a zajmuje powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych. Przedstawia małą dziewczynkę upuszczającą łódź origami do Jeziora Genewskiego.

Reklama

Obraz został nazwany "Wiadomość z przyszłości" - dziewczynka jako  "Przyszłość" to symbol przyszłych pokoleń, a mała łódź origami, która wpada do Jeziora Genewskiego, ma stanowić przesłanie nadziei wysyłanej do świata.

Dzieło zostało namalowane biodegradowalnymi farbami wykonanymi z naturalnych pigmentów. Powstało w celu wsparcia pozarządowej organizacji "SOS Mediterranee", która specjalizuje się w ratowaniu migrantów na morzu.

To nie jest pierwsze tego typu dzieło francuskiego artysty. Praca "Opowieść z przyszłości" przedstawiająca dziewczynkę czytającą książkę, powstała we wrześniu 2017 roku w pobliżu szwajcarskiego szczytu Rochers de Naye.

Z kolei malowidło przedstawiające autobus Volkswagena, które pojawiło się na wzgórzu w Chateau d'Oex w Szwajcarii, powstało w sierpniu 2017 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje