Reklama

Reklama

Gdy brakuje ci miejsca na pranie

W małych mieszkaniach to wielki kłopot. Podpowiadamy, jak dać sobie z nim radę.

Ważne: Nie wieszajmy sznurów w kuchni. Pranie zarówno latem, jak i zimą, musi wisieć z dala od zapachów związanych z gotowaniem!

Reklama

Pod sufitem
Podwieszaną suszarkę, z czterema lub sześcioma prętami, na sznurki, montujemy pod sufitem w łazience. Możemy też po prostu wbić w ściany haki i rozciągnąć między nimi sznurki. Ale to rozwiązanie nadaje się tylko do łazienki, w której nie ma kabiny prysznicowej.

Rozkładane
W mieszkaniach o malutkich łazienkach i z kabiną prysznicową, wykorzystajmy suszarki stojące, jedno- lub dwuskrzydłowe. Suszarka z kółkami ułatwi przestawianie prania, ale wciąż jest rozwiązaniem, które zajmuje dużo miejsca i do tego nie prezentuje się najlepiej w pokojach. Starajmy się więc znaleźć suszarkę typu wieża. Piętrowo umieszczone pranie na niej będzie możn a ustawić nawet w niewielkiej kabinie prysznicowej!

Zawieszane
Nie wieszajmy prania na grzejnikach, oparciach krzeseł. Ubranie zatęchnie, a wilgoć rozniesie się po mieszkaniu. Dobierzmy niewielkich rozmiarów suszarki z uchwytami do umieszczania na wystających elementach. Można je umieścić właśnie na grzejnikach, na oparciach krzeseł. Minusem jest to, że absolutnie nie powiesimy na nich cięższych rzeczy!

Pranie z suszeniem
Pralko-suszarki to kosztowna inwestycja, choć praktycznie rozwiązuje problem. Niestety - minusem jest znacznie szybsze zużywanie się materiału. Ubrania może szybciej niszczyć wysoka temperatura i tarcia o bęben.

Bezpieczeństwo
Miejsce, w którym chcemy suszyć, powinno mieć drożny kanał wentylacyjny lub - po prostu - okno, które musi być uchylone. Tak zapobiegniemy osadzaniu się wilgoci na ścianach i meblach, także latem, i tworzeniu się grzyba.

Więcej w serwisie:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje