Reklama

Reklama

Dziewięć sposobów na nietypowe użycie przypraw

Poprawiają smak produktów, ułatwiają trawienie, dbają o nasze zdrowie i kondycję. Ale nie tylko! Mogą mieć jeszcze wiele innych zastosowań.

Wykorzystaj je i stwórz z nich domowe środki czystości. Przyprawy ułatwią ci porządki, a poza tym są bezpieczne dla otoczenia.

1. Sól

Reklama

Pojemniki na kostki lodu nie przymarzną do zamrażalnika, gdy wsypiesz do szuflady trochę soli i postawisz na niej foremki z wodą. Potrawy nie przywrą do patelni, jeśli pokryjesz ją solą i mocno podgrzejesz. Potem ją usuń i przetrzyj papierowym ręcznikiem. Kiedy nową szczotkę z włosia zanurzysz w solonej wodzie, będzie trwalsza.

Aby pozbyć się plam z błota na dywanie, posyp je solą, zostaw na 15 minut i odkurz. Firanki będą długo czyste, bielsze i sztywne, gdy do płukania dodasz garść tej przyprawy.

2. Czarny pieprz

Aby zapobiec blaknięciu ubrań, wrzuć do prania lniany woreczek z łyżką ziarenek pieprzu (lub wprost do pralki łyżkę zmielonych). Rozsypuj je też w miejscach, gdzie gromadzą się mrówki.

3. Cynamon

Jeśli chcesz pozbyć się moli odzieżowych, możesz włożyć do woreczka laskę cynamonu i łyżkę lawendy. Aby cały dom pachniał, rozsyp 2 łyżeczki tej przyprawy i zbierz je odkurzaczem. Z kolei gdy przesadzasz kwiaty, zmieszaj ziemię z cynamonem (łyżka na 2 l ziemi), a ochronisz je przed grzybami i ułatwisz regenerację.

4. Liście laurowe

Umieszczone w szafce odstraszają mole spożywcze. Natomiast wdychanie dymu z kadzidełka ze spalanych 2 listków laurowych poprawia nastrój i redukuje stres.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje