Reklama

Reklama

Dobre rośliny w naszym otoczeniu

Kwiaty, które korzystnie wpływają na samopoczucie.

Rośliny doniczkowe mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Zaobserwowano, że ludzie w otoczeniu roślin rzadziej chorują i mają lepsze samopoczucie niż ci, którzy w domu nie mają kwiatów. Ale to niejedyny plus roślin doniczkowych w domu.

Reklama

Naukowcy udowodnili ponad wszelką wątpliwość właściwości prozdrowotne niektórych gatunków roślin. Zalicza się do nich tak popularne kwiaty, jak: paproć, bluszcz, zielistka i rośliny cytrusowe. Kwiaty te oczyszczają powietrze z toksyn, grzybów i bakterii, neutralizują niekorzystne dla zdrowia promieniowanie emitowane np. przez monitory komputerów i telewizory.

Rośliny działają aromaterapeutycznie, zieleń uspokaja i relaksuje, jest wytchnieniem dla zmęczonych zmysłów, zwłaszcza dla oczu.

Paprotka nefrolepis

Korzystnie wpływa na układ nerwowy człowieka. Nawilża i oczyszcza powietrze, neutralizuje niekorzystne promieniowanie emitowane przez komputery i telewizory. Obowiązkowo powinni trzymać ją w domu migrenowcy - gdy w pokoju jest paprotka nefrolepis, domownicy znacznie rzadziej narzekają na bóle głowy.

Bluszcz

Gdy w pomieszczeniu jest bluszcz, powietrze jest czystsze. Kwiat ten neutralizuje toksyny i szkodliwe promieniowanie. Ma to bezpośredni wpływ na samopoczucie człowieka. Bluszcz działa jak filtr wchłaniając substancje toksyczne - oczyszcza powietrze z benzenu, ksylenu, formaldehydu.

Drzewko cytrusowe

Nie jest łatwe w uprawie, ale naukowcy przekonują, że warto się trudzić, by mieć w domu drzewko cytrusowe. Aromat cytrusów doskonale wpływa na nasze samopoczucie, działając aromaterapeutycznie. Uspokaja i odpręża samo patrzenie na tę piękną roślinę.

Zielistka

Podobnie jak pozostałe wymienione rośliny doniczkowe, zielistka dobrze nawilża powietrze, neutralizuje wiele niekorzystnych dla naszego zdrowia związków chemicznych (np. benzen, formaldehyd, które są obecne w dymie papierosowym).


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje