Reklama

Reklama

Do czego przyda się pasta do zębów

Działa równie skutecznie jak inne środki do oczyszczenia. Nie szkodzi jednak zdrowiu i nie rysuje delikatnych powierzchni.

Wyszoruj filiżanki

Niełatwo zmyć ślady po herbacie na ściankach filiżanek i kubków. Poradzi sobie z nimi np. wybielacz wymieszany z wodą. Po takim czyszczeniu musisz jednak bardzo dokładnie umyć i wypłukać naczynie, aby szkodliwy dla zdrowia środek nie przedostał się do napoju. 

Reklama

Znacznie bezpieczniejszym sposobem jest wyszorowanie filiżanek lub kubków pastą do zębów. Możesz użyć najtańszej. Najlepsza będzie wybielająca, ponieważ zawiera najmocniejsze środki ścierne. Wyciśnij trochę pasty na szorstką stronę wilgotnej gąbki do zmywania i wyszoruj naczynie. Jeśli osad nie zejdzie, pozostaw pastę na kilka minut na ściankach, a potem jeszcze raz wyszoruj i wypłucz. 

Wyczyść żelazko

Stopę żelazka łatwo zarysować. Nie skrob więc nożem, gdy je przypalisz, ani nie szoruj solą. Zwłaszcza gdy pokryta jest powłoką teflonową. Użyj pasty do zębów. Nałóż ją na wilgotną szmatkę lub miękką stronę gąbki do zmywania i wyczyść przypaloną powierzchnię. Jeśli twoje żelazko ma stopę stalową lub ceramiczną, pastę nałóż na szorstką stronę zmywaka. Materiały te są twardsze od teflonu i znacznie trudniej je zarysować.

Przywróć blask

Ten niezawodny środek wypoleruje również zmatowiałą biżuterię. Nałóż trochę pasty na starą szczoteczkę do zębów i delikatnie wyczyść srebrne lub złote przedmioty. Następnie opłucz letnią wodą pod kranem. Możesz użyć prysznica, aby dokładnie wypłukać resztki pasty z ogniw łańcuszków. Do czyszczenia biżuterii najlepiej nadaje się miękka szczoteczka przeznaczona do wrażliwych zębów. Uwaga! Nie używaj pasty wybielającej, ponieważ może uszkodzić oczka w pierścionkach i kamienie szlachetne w naszyjnikach. 

>>> Pasta pomoże też usunąć nieprzyjemny zapach i plamy. Zobacz na następnej stronie <<<

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje