Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Czas na porządki w ogrodzie

Grabimy, przycinamy, sadzimy, oczyszczamy... Czeka nas dużo pracy! Jeśli jednak mamy dobre narzędzia, porządkowanie działki pójdzie nam sprawnie.

Aby ogród ładnie się prezentował, wiosną trzeba się w nim trochę pogimnastykować.

Regeneracja trawnika

Reklama

- Jeśli temperatury utrzymują się powyżej 0º C, grabimy resztę liści. Oczyszczamy go z mchu i filcu. Rada: najlepiej użyć do tego grabi z elastycznymi, sprężynującymi zębami i szerokimi głowicami. Warto trochę w nie zainwestować, bo to podstawowe narzędzie każdego ogrodnika. Dobre grabie przy okazji spulchnią i pobudzą roślinność do wzrostu. Dlatego lepiej nie kupować najtańszych modeli.

- Zbity trawnik należy napowietrzyć (tzw. aeracja). Możesz to wykonać za pomocą, np. wideł - wbijając je pionowo na głębokość ok. 20 cm. Potem otwory trzeba wypełnić piaskiem, by poprawić przepuszczalność gruntu.

- Uzupełnij ubytki. Łyse miejsca po zimie to częsty widok na trawniku. Usuń z nich resztki martwej trawy, dosyp ziemi próchniczej, potem na wilgotną ziemię dosiej nasiona (najlepiej tej samej trawy, jaką stosowałaś do zakładania murawy). Przykryj ziemią, ubij i podlej lekkim strumieniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje