Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Brzydkie zapachy? Zwalcz je naturalnie

Produkty, które masz w swojej kuchni, z powodzeniem zastąpią środki chemiczne i nikomu z domowników nie zaszkodzą.

Olejek na filtr

Aby w czasie odkurzania w mieszkaniu roznosił się przyjemny zapach, filtr odkurzacza skrop olejkiem eterycznym. Wystarczy 5-6 kropli. Może być różany, jaśminowy, cytrynowy. Wybierz zapach, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli nie chcesz wyjmować filtra, skrop olejkiem skrawki papieru, np. gazety i wciągnij je do odkurzacza. Efekt będzie taki sam. Sposób z olejkiem sprawdzi się również podczas ścierania kurzu z mebli. Skrop nim wilgotną ściereczkę i dopiero wtedy wyczyść półki i blaty. 

Lawenda w szafie

Reklama

Do woreczka z organzy lub cienkiego płótna wsyp 2-3 łyżki suszonych kwiatów lawendy. Możesz wymieszać je z łyżką kwiatów rumianku, nagietka lub płatków róży. Zawiąż woreczek ozdobną wstążką i powieś w szafie między ubraniami lub włóż do komody. Lawenda nie tylko pięknie pachnie, ale także odstrasza mole. Dla wzmocnienia działania możesz dodać do suszonych roślin kilka kropli olejku lawendowego.

Soda w lodówce

Raz na dwa tygodnie umyj lodówkę wodą z octem. Zdezynfekujesz ją i pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. Pamiętaj, aby silnie pachnące produkty, takie jak kiszona kapusta, śledzie, kiełbasa, dojrzewające sery przechowywać w zamykanych pojemnikach. Dodatkowo postaw na półce lub na drzwiach lodówki miseczkę z sodą oczyszczoną lub proszkiem do pieczenia. Produkty te świetnie wchłaniają zapachy. Jeśli pijesz kawę, nie wyrzucaj fusów. Wysusz je i wstaw do lodówki. Kawa również pochłania zapachy i sama rozsiewa przyjemny aromat.

>>> Sposób na pięknie pachnące buty znajdziesz na następnej stronie <<<


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje