Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Balkon skąpany w słońcu

Na południowe i zachodnie balkony wybierzmy rośliny, które kochają słońce.

Lawenda

Lawenda wprowadzi na balkon klimat środziemnomorski oraz uroczy zapach. Poradzi sobie na słonecznym i wietrznym balkonie. Wybierz dla lawendy wysokie donice, ponieważ roślina głęboko się korzeni. Nie zapomnij o dobrym drenażu. Na zimę przesadź do ogrodu lub zabezpiecz przed mrozami.

Koleus Blumego

Reklama

To roślina o niezwykle atrakcyjnych liściach, które kształtem przypominają pokrzywę. Stąd zresztą pospolita nazwa tej rośliny (pokrzywka). Im więcej dostarczymy jej światła, tym liście będą intensywniej wybarwione. Uwielbia częste i obfite podlewanie. Aby roślina ładnie się rozrastała, należy uszczykiwać jej wierzchołki. Roślinę możemy przezimować w ciepłej piwnicy.

Rojniki i rozchodniki

To propozycja dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację kwiatów. Posadź rośliny w szerokiej misie, w podłożu wymieszanym z piaskiem. Podłoże przykryj kamykami, by imitowały skalniak. Mięsiste liście rojników i rozchodników magazynują wodę, więc wytrzymają nawet długie przesuszenie. Choć rośliny te ozdobne mają przede wszystkim liście, wczesnym latem możemy spodziewać się kwiatów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje