Reklama

Reklama

Triki na wilczy apetyt

​Nadmierne objadanie się może prowadzić do nadciśnienia, cukrzycy lub chorób układu krążenia. Poniższe wskazówki pomogą ci zapanować nad za dużym apetytem.

Chrom

Minerał ten ogranicza apetyt na słodkości. Codziennie zjedz jeden z wymienionych produktów: jabłko, pół szklanki pęczaku lub kaszy gryczanej albo jęczmiennej, 2-3 łyżki płatków owsianych, 2 kromki pełnoziarnistego pieczywa, jajko, stek z polędwicy wołowej, 150 g ryby morskiej, talerz zupy z zielonego groszku, małego brokuła. 

Orzechy brazylijskie

Reklama

Są kaloryczne, ale sycące - zaspokajają głód. Możesz zjeść 9 sztuk dziennie. Kupuj niesolone. Przygotuj 3 małe torebeczki, w których zmieszczą się po 3 orzechy. Dbaj, aby mieć je zawsze ze sobą. Gdy tylko poczujesz ukłucie głodu, sięgnij po orzecha. Dobrze go pogryź, starając się jak najdłużej trzymać go w ustach. 

Masaż uszu

Często zajadamy problemy. Aby zmniejszyć napięcie, masuj uszy. Chwyć dwoma palcami chrząstkę w górnej części małżowiny i uciskaj ją przez chwilę. Taki zabieg powtarzaj kilkanaście razy w ciągu dnia. 

Napar z jałowca

Łyżeczkę suszonych jagód jałowca rozdrobnij w moździerzu. Zalej filiżanką wrzątku, odstaw na 5 minut. Pij napar 3 razy dziennie. 

Kawa z mlekiem

Napój ten długo zostaje w żołądku. Jego trawienie trwa kilka godzin. To dlatego po jego wypiciu długo nie jesteś głodna. - nie podjadasz i nie przybierasz na wadze. Dzieje się tak dlatego, że taniny zawarte w kawie ścinają znajdującą się w w mleku kazeinę i dłużej się ją trawi. Uwaga! Pijąc kawę i mleko oddzielnie nie uzyskasz takiego efektu.

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama