Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Smukłe, zdrowe ciało? Ty też możesz je mieć!

Wystarczą tylko trzy dni diety opartej na samych owocach, a rezultaty będą spektakularne!

Na bazarach właśnie zaczynają królować owoce sezonowe. Skorzystaj z tego i... zrób sobie krótką dietę oczyszczającą!
Jeżeli chcesz się oczyścić i szybko zgubić kilogramy, a nie lubisz się katować restrykcyjnymi dietami, pokochasz dietę owocową! Będziesz przez trzy dni zajadać pyszności, absolutnie się nie głodząc i w ten miły sposób możesz zrzucić nawet trzy kilo! Zasady diety nie są skomplikowane - polega ona na spożywaniu wyłącznie owoców. Właściwie bez ograniczeń, bo dietetycy wyliczają, że w ciągu dnia dorosła osoba na takim jadłospisie powinna zjeść 4-5 kilogramów owoców.

Reklama

Żeby nie odczuć monotonii posiłków, przygotowuj sobie owoce na surowo, w mieszanych sałatkach, gotowane i pieczone. Wolno ci je doprawiać do smaku, ale jedynie korzeniami (np. cynamonem, anyżem, goździkami), sokiem z cytryny lub gęstym sosem ze zmiksowanych owoców.

Dlaczego ta dieta jest skuteczna?

Owoce dostarczają bogactwa błonnika, który zapewnia uczucie sytości na długo. Głód ci zatem nie grozi. Za to "efektem ubocznym" będzie usprawnienie pracy całego przewodu pokarmowego. Błonnik to bowiem najlepsza pożywka dla bakterii bytujących w jelicie grubym, od których zależy oczyszczenie jelit z trujących złogów.

Dieta działa, bo jest niskokaloryczna. Średnio stugramowa porcja owoców dostarcza zaledwie 30-60 kcal. Oczywiście są też owoce bardziej tuczące: banany, winogrona czy mango, których kaloryczność sięga nawet 150 kcal w 100 g. Dlatego te dozwolone są tylko w pierwszej połowie dnia (np. można sobie przyrządzić na śniadanie odżywczy koktajl z 1 banana i truskawek).

Owoce uzupełniają też niedobory witamin, szczególnie C, w znacznym stopniu pokrywają zapotrzebowanie organizmu na mikroelementy. Dlatego dieta poprawia ogólny stan zdrowia...

O czym pamiętać, będąc na diecie?

...choć tylko do pewnego stopnia. Owoce zawierają dużą ilość cukru, dlatego jedzenie ich bez kontroli może nawet grozić cukrzycą. Menu nie dostarcza także innych istotnych dla zdrowia składników, jak białka (te są obecne w nabiale i mięsie) i wielonienasycone kwasy tłuszczowe (pochodzą z ryb morskich i olejów roślinnych). Nie można zatem przeciągać diety ponad wskazane trzy dni.

Zdrowe zasady owocowej diety oczyszczającej

  • Nie dosładzaj. Cukier i słodycze są bardzo kaloryczne. Owoce dostarczą ci dość glukozy, by odżywić mózg.
  • Dużo pij! Zwłaszcza wody. Soki owocowe oczywiście są dozwolone, ale tylko świeżo wyciskane.
  • Toasty wznoś już po oczyszczaniu! Alkohol pogarsza pracę wątroby i utrudnia odtruwanie organizmu.

AGNIESZKA PACUŁA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje