Reklama

Pięć sprawdzonych sposobów na odtrucie organizmu

Przełom wiosny i lata to idealny moment na to, by zrobić sobie krótki detoks. Nie musisz wprowadzać drastycznych diet. Wystarczy kilka zdrowych nawyków i prostych przepisów.

1. Zielone koktajle i koper włoski

Na śniadanie pij koktajl z zielonych warzyw: szpinaku, jarmużu, botwinki, natki, papryki. Bogate w chlorofil, dotlenią tkanki, przyspieszą przemianę materii i usuwanie toksyn. Pobudzą oczyszczanie i odkwaszanie organizmu. Możesz też pić smoothie z owoców i warzyw innych niż zielone i dodać łyżkę sproszkowanych alg, np. spiruliny. 

Do picia albo do sałatek 

Łyżeczkę nasion kopru włoskiego zalej szklanką wrzątku i odstaw na 10 minut. Pij napar dwa razy dziennie, przez 14 dni. Możesz dodawać nasiona albo liście kopru włoskiego do dań mięsnych albo sałatek. To poprawia pracę jelit i metabolizm, wymiata resztki pokarmowe z jelit i świetnie oczyszcza.

Reklama

2. Suszone śliwki i świeży ogórek

Włóż do szklanki 10 suszonych śliwek, a następnie nalej tyle wrzątku, by szklanka była pełna. Wieczorem przed snem wymieszaj miksturę, wypij wodę i zjedz owoce. Kuracja, która powinna trwać 14 dni, pomoże ci pozbyć się resztek zalegających w jelitach. 

Na odkwaszenie organizmu 

Każdego dnia zjadaj przynajmniej jeden świeży ogórek. To warzywo działa moczopędnie, dzięki czemu wspomaga wypłukiwanie toksyn. Ponieważ jest zasadotwórcze, odkwasza organizm. Ponadto zmniejsza problem zaparć, a dodatkowo usprawnia pracę wątroby i woreczka żółciowego.

3. Wywar z liści brzozy i dobroczynny arbuz

Dziesięć garści umytych liści brzozy, wrzuć do garnka i wlej 3 l zimnej wody. Podgrzewaj na wolnym ogniu aż do wrzenia, gotuj jeszcze 4 minuty. Przestudź i odcedź. Pij 3 szklanki - na czczo, w środku dnia i godzinę po kolacji. Przechowuj w lodówce, by wywar się nie zepsuł. Możesz pić chłodny, lepiej smakuje. 

Owoc, który składa się głównie z wody 

Arbuz stanowi ona aż 96 procent zawartości, dlatego świetnie wypłukuje toksyny z organizmu. Przez tydzień zjadaj po 4 kg owocu dziennie, a do tego dwa lekkostrawne posiłki. To pomoże oczyścić organizm z toksyn, usprawni krążenie krwi i pracę nerek, a także zlikwiduje obrzęki. 

4. Małe posiłki i pszenica

Jedz 5 małych posiłków dziennie zamiast 3 dużych. Dzięki temu jedzenie nie będzie długo zalegało w jelitach, a w efekcie powstanie mniej toksycznych produktów przemiany materii. Każdy posiłek w połowie powinien składać się z warzyw i owoców - mają dużo błonnika, a on wymiata z jelit szkodliwe produkty. 

Gotowane ziarna zboża 

Przez 12 dni stosuj dietę pszeniczną - jedz tylko ugotowane do miękkości ziarna (bez ograniczeń), możesz dla smaku dołożyć kmin rzymski lub anyż. Wypijaj każdego dnia 2,5 - 3 l wody z cytryną. Dieta doskonale oczyszcza jelita, ułatwi wypróżnienia, wchłania toksyny, a także odciąża układ pokarmowy. 

5. Zielona herbata i woda mineralna

Zawiera dużo polifenoli, które pobudzają oczyszczanie organizmu. Zielona herbata ma zdolność neutralizowania wolnych rodników i przyspiesza usuwanie toksyn. Poprawia pracę mózgu, pobudza siły witalne, wspomaga krążenie i pracę serca oraz reguluje trawienie. 

Systematycznie, a nie zrywami 

Pij 2,5 - 3 l wody dziennie średnio albo wysoko zmineralizowanej. Dzięki zawartym w niej składnikom woda potęguje pozbywanie się szkodliwych produktów przemiany materii wraz z moczem. Pij wodę systematycznie, szklankę co godzinę, a nie zrywami: dużo na raz.  

Zobacz także:

Na Żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy