Reklama

Reklama

Eat Pretty - piękna dieta

By zapomnieć o wahaniach wagi, przesuszonej skórze czy niedoskonałościach i rozbłysnąć pełnym blaskiem potrzebujesz tylko zdrowego, naturalnego pożywienia - przekonuje Jolene Hart, autorka diety Eat Pretty.

Jolene Hart to doradca zdrowotny, dziennikarka i redaktorka działu urody w międzynarodowych magazynach. Wiele lat spędziła na poszukiwaniu produktów i zabiegów, które rozwiążą jej problemy z urodą. Na własnym przykładzie udowadnia, że prawdziwe piękno drzemie w każdej z nas. Swoje wnioski zawarła w książce "Eat Pretty. Jedz i bądź piękna".

Reklama

Przeczytaj fragment książki:

Jeśli chcesz żywić się tak, by być piękną, podstawą twoich posiłków powinny być sezonowe organiczne warzywa i owoce. (...) Białka i tłuszcze dodawaj do dań w mniejszych ilościach. Staraj się, aby w każdym posiłku znalazły się warzywa i niewielka ilość zdrowych tłuszczów (które pomogą ci przyswoić upiększające składniki odżywcze). Dokładna ilość węglowodanów, tłuszczów i białek, które spożywasz, zależy od twoich indywidualnych potrzeb oraz od różnych dietetycznych teorii i zwyczajów.

Zasady Eat Pretty

Jednak zawsze powinnaś pamiętać o poniższych głównych cechach składników Eat Pretty - pięknej diety:

Są pełnowartościowe. Upiększające jedzenie to pokarmy pełnowartościowe, w stanie możliwie najbardziej naturalnym. Wybieraj te najwyższej jakości, organiczne i nierafinowane. Niektóre najlepiej jeść na surowo, a inne lekko podgotować - to żywe paliwo dla piękna!

Są kolorowe. Jedzenie dla urody to wybieranie żywności o żywych kolorach prosto z szerokiej palety barw przyrody. Naturalnie nasycony kolor warzyw i owoców to oznaka wysokiej zawartości działających antyoksydacyjnie substancji fitochemicznych, które sprzyjają zdrowej urodzie. Pamiętaj, by jeść więcej naturalnie czerwonych, fioletowych, zielonych, żółtych i niebieskich pokarmów, a mniej białych, beżowych i szarych.

Są różnorodne. Jedzenie codziennie tych samych pokarmów, nawet jeśli są zdrowe i służą urodzie, sprawia, że popadasz w dietetyczną rutynę. Dzięki zwiększeniu różnorodności pokarmów w twojej kuchni dostarczysz sobie wszystkich składników odżywczych, jakich potrzebujesz do zachowania zdrowego piękna. Niech pory roku będą dla ciebie wskazówką. Jedz sezonowe warzywa i owoce, a będziesz korzystać z ich właściwości odżywczych i mądrości natury przez cały rok.

Są przeciwzapalne. Chcemy, by nasza dieta łagodziła stany zapalne - powodujące zaczerwienienia, matowienie skóry, trądzik i zmarszczki oraz tycie - a nie zaostrzała je, jak to robią Wrogowie Wdzięku! Dobra wiadomość jest taka, że pełnowartościowe składniki roślinne oraz zdrowe tłuszcze spożywane na zimno mają naturalne działanie przeciwzapalne.

Są dopasowane do ciebie. Nie ma diet odpowiednich dla każdego. Tworząc swoje upiększające posiłki, słuchaj swojego ciała i bierz pod uwagę środowisko, w jakim żyjesz, oraz twoje potrzeby żywieniowe - uwzględnij alergie, problemy trawienne czy niedobory składników odżywczych.

Uniwersalne przesłanie Eat Pretty - pięknej diety jest takie, że nasze decyzje żywieniowe dają nam moc, by zmieniać swoją urodę i ciało. Twój organizm stale się odnawia, nawet jeśli nie widzisz tego gołym okiem - tworzy nowe komórki zastępujące te, które tracisz. Właśnie teraz twoje ciało ciężko pracuje, produkując miliony nowych komórek. Antyoksydanty neutralizują wolne rodniki. Wytwarzana jest energia. Odpady są filtrowane. Twoje decyzje żywieniowe są tak ważne właśnie dlatego, że odżywianie jest narzędziem, dzięki któremu to wszystko jest możliwe.

Masz wpływ na jakość każdej komórki w twoim ciele - możesz wzmocnić ją i zwiększyć jej wytrzymałość, wybierając pokarmy pełne substancji odżywczych. Wspomagając odbudowywanie i odnawianie swojego ciała, tworzysz też system ochronny, który będzie bronił cię przez wiele kolejnych lat. Podejmowane codziennie decyzje żywieniowe wpływają na setki ważnych procesów służących twojemu pięknu. Jeśli wybierzesz pokarmy gorszej jakości, te ważne procesy nie będą przebiegać optymalnie - albo zostaną zupełnie pominięte - a twoja uroda pierwsza na tym ucierpi.

Co kryje się w upiększającym jedzeniu

Czas na quiz: wymień składniki odżywcze ważne dla urody. Oczywiście jest to podchwytliwe pytanie, bo wszystkie składniki odżywcze wspierające zdrowie twojego ciała są ważne także dla twojego wyglądu i samopoczucia. Wszystkie odgrywają jakąś rolę - od niezbędnych kwasów tłuszczowych po mikro- i makroelementy takie jak miedź i fosfor.

Kiedy wybierasz źródła białka, tłuszczu i węglowodanów zgodne z Eat Pretty - piękną dietą, wypełniasz swój organizm mnóstwem uskrzydlających urodę związków, które w szczególny sposób wspomagają twoje piękno. Składniki wymienione na kolejnych stronach mogą mieć ogromny pozytywny wpływ na twoje piękno i zdrowie, a dostarczysz sobie ich wszystkich, będąc na Eat Pretty - pięknej diecie.

Tabele poniżej posłużą ci jako uniwersalny przewodnik po żywieniu dla urody.


Fragment książki Jolene Hart "Eat Pretty. Jedz i bądź piękna". Wydawnictwo Znak. Premiera: 11 stycznia 2017


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje