Reklama

Reklama

Dieta z dowozem do domu – rozwiązanie nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn!

Fit catering jest obecnie bardzo modnym rozwiązaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ posiada on naprawdę wiele zalet, którym przyjrzymy się w poniższym tekście. Sprawdzimy również jaki wpływ ma dieta pudełkowa na walkę z coraz częściej pojawiającą się w naszym kraju otyłością.

Fit catering jest obecnie bardzo modnym rozwiązaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ posiada on naprawdę wiele zalet, którym przyjrzymy się w poniższym tekście. Sprawdzimy również jaki wpływ ma dieta pudełkowa na walkę z coraz częściej pojawiającą się w naszym kraju otyłością.

Jak w praktyce wygląda dieta z dowozem do domu?

Reklama

Wiele mówi się o diecie pudełkowej, ale okazuje się, że jeszcze nie wszyscy wiedzą na czym polega to rozwiązanie. Na początek osoba zainteresowana cateringiem dietetycznym powinna znaleźć dobrą firmę, która zajmuje się tego rodzaju dostawami. Co w tym przypadku oznacza słowo dobrą? Mianowicie taki dostawca powinien mieć kilka opcji wyboru diety, a także jej kaloryczności. Jeśli w cenę usług ma wliczone doradztwo dietetyka czy trenera personalnego, to z całą pewnością jest to firma godną rozważenia. Warto również sprawdzić, czy w ofercie znajdują się atrakcyjne zniżki przy zawarciu umowy na dłuższy czas. Po takiej wstępnej analizie należy się jeszcze upewnić, że miejsce potencjalnej dostawy jest w zasięgu wybranego cateringu dietetycznego.

Jak znaleźć optymalne rozwiązanie fit catering?

Kolejnym krokiem jest oczywiście znalezienie najbardziej pasującego wariantu diety. Na samym początku dobrze jest skorzystać, albo z rady dietetyka, albo kalkulatora BMI, BMR. Te ostatnie narzędzia znajdują się na wielu portalach poświęconych treningom i dietom. Zamieszczają je także u siebie firmy cateringowe. Na podstawie wpisanych w kalkulator danych takich jak: wiek, waga, wzrost, płeć, a także częstotliwość uprawianej aktywności fizycznej uzyskuje się wynik wskazujący na zapotrzebowanie kaloryczne. Gdy ten parametr zostanie już ustalony to można przejść do własnych preferencji żywieniowych. Mowa tutaj o wyborze diety np. optymalnej, która jest dość uniwersalna, wegetariańskiej, czy też takiej z rybami w składzie. Dodatkowo jeśli osoba zainteresowana musi unikać konkretnych alergenów to powinna o tym poinformować dostawcę fit cateringu.

Każda firma wyznacza własne okresy trwania diety pudełkowej. Niektóre dają klientowi możliwość wyboru miesiąca lub np. trzech trwania umowy, a inne dopuszczają dowolna ilość dni. W tym drugim wariancie zazwyczaj wyznacza się jedynie minimalny czas trwania umowy, który może wynosić np. 5 dni. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie nakłada na użytkownika zbyt dużych zobowiązań. Może on po tym krótkim okresie wznowić dietę na wcześniej wybranych zasadach lub zmienić jej kaloryczność, czy tez podstawowe składniki.

Zalety cateringu dietetycznego

Skoro wiemy już jak funkcjonuje catering dietetyczny, to warto przejść do jego zalet. Tutaj niewątpliwie zacząć należy od wdrożenia w swoje życie wielu zasad zdrowego odżywiania. Pierwsza z nich będzie regularne spożywanie posiłków. Drugą, ich odpowiednia ilość. Trzecią, zbilansowane porcje pod względem kalorii i wielkości dań. Czwartą jest wyeliminowanie potrzeby podjadania.

- Te wszystkie zasady potrafią uchronić organizm przed pojawieniem się niebezpiecznej dla niego otyłości. Nie można zapominać również o niesamowitej oszczędności czasu, którą gwarantuje catering dietetyczny - mówi specjalista z Be Diet Catering.

Tę oszczędność można bardzo szybko odczuć. Wszystko przez to, że z codziennego harmonogramu wypadają takie czynności jak: robienie listy zakupów, odwiedzanie sklepów spożywczych, przygotowanie posiłków. Ten czas można przeznaczyć chociażby na hobby, czy bardzo wskazaną aktywność fizyczną. Z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie, które pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie organizmu.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dieta pudełkowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje