Reklama

Reklama

Dieta roślinna daje zdrowie i siłę

Zdaniem większości specjalistów w ciągu najbliższych kilku lat, większość ludzi na świecie zrezygnuje z mięsa i przejdzie na dietę wegańską.

Wypływ na to ma nie tylko miłość do zwierząt, ale także rosnąca świadomość i wiedza na temat tego, co jest zdrowe. Badania udowadniają, że dieta całkowicie roślinna (także bez nabiału, mleka i jajek) jest współczesnym eliksirem długowieczności. 

Chroni przed chorobami

Reklama

Pomaga uporać się z uciążliwymi alergiami, odsuwa od nas schorzenia układu krążenia, powstrzymuje rozwój cukrzycy i nadciśnienia. Zapewnia mocne kości i pomaga paniom po 50. roku życia zapomnieć o istnieniu osteoporozy. Badania pokazują, że jest solidną ochroną nie tylko przed miażdżycą, ale też przed chorobą Parkinsona i Alzheimera. 

Dodaje siły

Wielu sportowców żywi się według zasad diety wegańskiej i są przekonani, że to jej zawdzięczają swoje zwycięstwa! Jest bardzo popularna wśród kulturystów, bokserów, zawodników MMA (mieszanych sztuk walki), czyli w tych dyscyplinach, gdzie ważna jest siła mięśni. Tenisistka  Serena  Williams, również udowadnia,  że będąc wege, można odnieść sukces  w sporcie.

Pozbawia agresji

Udowodniono, że dobrze zbilansowana dieta wegańska  (zawierająca odpowiedni zestaw witamin oraz minerałów), potrafi zahamować agresję, wzmocnić pamięć i koncentrację. A nawet okazuje się, że może zadziałać jak tabletka antydepresyjna.

Jak się obyć bez mięsa?

Jest ono źródłem pełnowartościowego białka, ale można je dostarczyć organizmowi, jedząc: rośliny strączkowe (np. ciecierzycę, soczewicę, fasolę lub przetwory z soi, czyli tofu) oraz orzechy, nasiona lnu, a także pijąc mleko roślinne (np. migdałowe, owsiane i kokosowe). 

Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: diety | weganizm | zdrowie | dieta roślinna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje