Reklama

Reklama

Co jeść, aby mieć płaski brzuch?

Większość kobiet marzy o tym, aby mieć smukłą sylwetkę. Płaski brzuch to cel, do którego dążymy, jednak nie zawsze udaje nam się go osiągnąć. To przez pewne produkty, które regularnie spożywamy. Co jeść, aby mieć płaski brzuch?

Wiele kobiet sądzi, że wystarczy ćwiczyć, aby móc cieszyć się płaskim brzuchem. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ale potrzebna jest też odpowiednia dieta, która przyspieszy przemianę materii i nie przyczyni się do powstawania zaparć czy wzdęć.

Reklama

Trzeba jeść regularnie. Najlepiej spożywać pięć niewielkich posiłków w ciągu dnia. To przyczyni się do poprawy trawienia i zapobiegnie wzdęciom. 

Dobrze, gdyby sporą część menu zajmowały dania zawierające dużą ilość warzyw oraz owoców. Zawierają one sporo cennego błonnika, który sprawia, że szybciej czujemy się najedzone. 

Bez obaw można też sięgać po jogurty naturalne i kefiry, które zawierają bakterie kwasu mlekowego. Biały ryż należy zastąpić brązowym. Warto też sięgać po kaszę jęczmienną. 

Nie wolno nam zapominać o tym, aby regularnie nawadniać organizm. Oprócz wody można też pić ziołowe herbaty oraz niewielką ilość czarnej kawy. Jeżeli chcemy mieć płaski brzuch, powinnyśmy unikać tłustych produktów. 

Kanapka z serem nie będzie więc najlepszym posiłkiem na kolację. Warto jest też odpuścić sobie jedzenie smażonych dań na obiad. 

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: diety | płaski brzuch | odchudzanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje