Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ranking szwajcarskich zegarków - który z nich jest najlepszy?

Posiadanie dobrego czasomierza jest swego rodzaju wizytówką i przywilejem. Kiedyś nie każdy mógł pozwolić sobie na zegarek szwajcarski, między innymi dlatego te uznaje się za najlepsze na świecie. Co prawda dzisiaj każdy może znaleźć urządzenie niedrogie, sławnej firmy szczycącej się szwajcarskim pochodzeniem, jednak nie zawsze wiadomo, czym się kierować kupując czasomierz.

Co wziąć pod uwagę kupując zegarek?

Istnieje kilka cech, na które warto zwracać uwagę podczas zakupu zegarka. Przede wszystkim jest to mechanizm. Można wyróżnić kwarcowy oraz mechaniczny. Ten drugi wymaga regularnego nakręcania, jednak automatyczne modele posiadają rotor, który sprawia, że model nakręca się np. podczas chodzenia. Kwarcowe zegarki są bardziej dokładne, jednak co jakiś czas należy zmieniać w nich baterię.

Drugim aspektem może być szybka. Szkło najwyższej jakości jest wykonywane z szafiru. Materiał ten jest wysoce odporny na zarysowania, ponieważ posiada twardość wynoszącą 9 w (10-stopniowej) skali Mohsa. Wyłącznie diament posiada wyższy wynik!

Bardzo ważny jest także ogólny wygląd, na który składa się kształt i grubość koperty, wykonanie tarczy i pasek. Tutaj wszystko zależy głównie od osobistych upodobań. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by pasek (jeżeli wykonano go ze skóry) pasował kolorystycznie do butów oraz paska do spodni. Jeżeli model będzie często "występował" wspólnie z garniturem, to najlepszym rozwiązaniem będzie koperta stosunkowo cienka, ponieważ taka nie będzie się odznaczała pod rękawem.

Niekiedy pod uwagę bierze się także dodatkowe funkcje, takie jak wodoodporność, obecność datownika, chronografu (bardzo dokładnego stopera). Chronograf zadziwiająco często mylony jest z chronometrem, który jest uproszczoną nazwą niezwykle precyzyjnego zegarka odznaczonego certyfikatem C.O.S.C. (Controle Officiel Suisse de Chronometres). Zegarki ekskluzywne często posiadają wszystkie lub większość powyższych cech.

Nie da się jednak zapomnieć o firmie, które stworzyła dany model. Dobre marki zegarków zawsze stawiają na wysoką jakość wykonania i użytych komponentów, tym samym dostarczając klientom urządzenia przede wszystkim pewne. Jakie dobre marki szwajcarskich zegarków spotyka się najczęściej? Chodzi między innymi o przedsiębiorstwa takie jak Tissot, Certina, Doxa, Adriatica oraz Atlantic, czyli firmę szczególnie docenianą przez Polaków.

Zegarki szwajcarskie - ranking

5. Tissot Carson Automatic T122.407.16.031.00

Model ten posiada minimalistyczny, bardzo prosty wygląd. Dzięki temu doskonale się sprawdzi w połączeniu z garniturem. Pasek wykonano z brązowej skóry naturalnej. Koperta jest stalowa, a tarczę zabezpieczono za pomocą szafiru. Ten czasomierz doskonale sprawdzi się w roli prezentu, ponieważ oszczędne wzornictwo sprawia, że przypadnie do gustu każdemu. Posiada mechanizm automatyczny (mechaniczny) z rezerwą chodu do 80 godzin.

Zegarek do kupienia tutaj: www.zegarmistrz.com/Zegarek-Tissot-Carson-Automatic

4. Doxa Challenge 218.10.021.01

Bardzo dobry czasomierz o wyjątkowej urodzie i funkcjonalności. Posiada wygląd pozwalający skutecznie stosować go w połączeniu z garniturem, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w modelu tym biegać. Na uwagę zasługuje fakt, że zegarek posiada bardzo dokładny chronograf. Ma czarny pasek, szafirowe szkło oraz stalową kopertę z białą tarczą. Jest niezwykle uniwersalny, polecany na każdą okazję.

Zegarek do kupienia tutaj: www.zegarmistrz.com/Zegarek-Doxa-Challenge

 3. Atlantic 56550.41.51 SEAPORT MOON PHASE 565504151

Ten zegarek posiada bardzo oryginalne wzornictwo. Niewielkie tarcze pozornie przypominające chronograf tak naprawdę służą do określenia daty (dwie z trzech). Jedna mówi o dniu tygodnia, a następna o dniu miesiąca. Najniżej umiejscowiona tarcza natomiast pokazuje aktualną fazę księżyca, dlatego czasomierz może być gratką dla fanów astronomii lub astrologii. Ten zegarek szwajcarski posiada niebieską tarczę i odpowiadający jej kolorystycznie pasek. Koperta jest srebrna, stalowa. Mechanizm jest kwarcowy, na baterie.

Zegarek do kupienia tutaj: www.zegarmistrz.com/Zegarek-Atlantic

 2. Certina DS 2 Precidrive Chrono 1/100 sec. C024.447.11.051.00

Jest to idealna propozycja dla wszelkich fanów sportu, ponieważ model ten wyposażono w bardzo dokładny stoper. Dodatkowo, ten zegarek posiada tzw. tachymetr, który jest używany do mierzenia prędkości. Doskonała pomoc dla biegaczy, rowerzystów, a nawet pływaków, ponieważ zegarek jest odporny na działanie wody (jednak nie powinno się z nim pływać z akwalungiem). Model posiada estetyczne wykonanie. Czarna tarcza jest wyposażona w trzy mniejsze, białe tarcze. Pasek jest srebrny. Mechanizm - kwarcowy.

Zegarek do kupienia tutaj: www.zegarmistrz.com/Zegarek-Certina-DS-2-Precidrive-Chrono

1. Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 COSC T099.408.11.058.00

Zestawienie wygrywa Tissot o stalowej kopercie oraz pasku. Tarcza posiada czarny kolor. Na szczególną uwagę zasługuje minimalistyczny, a jednak bardzo estetyczny design. Oczywiście, posiada certyfikat C.O.S.C., a więc może być nazywany chronometrem. Model posiada pojedynczy datownik. Sercem czasomierza jest automatyczny, mechaniczny napęd. Rezerwa chodu to rekordowe 80 godzin! Grubość koperty wynosi 10 mm, dzięki czemu model nadaje się też do garnituru. Szkło to oczywiście nierysujący się szafir.

Zegarek do kupienia tutaj: www.zegarmistrz.com/Zegarek-Tissot-Chemin-des-Tourelles-Powermatic

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje