Komfortowy sen z Hilding Anders - jak poprawnie dobrać materac?

Dobór odpowiedniego materaca to proces, w którym uwzględnić należy wiele zróżnicowanych czynników.

Zadbaj o swój sen

Komfort snu to niezwykle istotna kwestia, mająca wpływ na komfort całego naszego życia. Odpowiedni wypoczynek nocny pozwoli nam lepiej zregenerować organizm, a dzięki temu - czuć się znacznie lepiej w ciągu dnia. Co odpowiada za zdrowy sen?

Wiele jest czynników, które musimy uwzględnić jeśli zależy nam na tym, aby porządnie się wyspać. Istnieje cała grupa okoliczności związanych z pomieszczeniem, w którym śpimy. Musi być ono odpowiednio wentylowane, mieć optymalną temperaturę. Duże znaczenie mają również zaciemnienie pokoju i poziom hałasu.

Na to jak śpimy, wpływa też nasze ogólne samopoczucie, poziom przeżywanego stresu czy gospodarka hormonalna naszego organizmu. Jeśli śpimy z partnerem, który wierci się i przebudza, duże jest prawdopodobieństwo, że również nie będziemy spać spokojnie. 

Bardzo istotną kwestią jest również dobór odpowiedniego materaca. Nie chodzi tu już tylko o samą wygodę, ale także o kwestie zdrowotne. Nieodpowiedni materac może powodować, że będziemy borykać się z bólem kręgosłupa, a w dłuższej perspektywie - z jego zwyrodnieniami. Warto wspomnieć też, że może wywoływać wady postawy u dzieci, dlatego też należy zadbać o odpowiednie warunku snu od najmłodszych lat życia dziecka.

Przyjrzyjmy się więc temu, jak są popularne rodzaje materacy - krótki przewodnik po rodzajach i charakterystyce materacy poniżej.

Sprężystość dla komfortu snu

Modele takie jak Hilding Rumba mają we wkładzie dwa rodzaje pianek - jedną z nich jest Velvet Touch - pianka wysokoelastyczna, profilowana, dające uczucie niezapadania się w materac. W doskonały sposób podpiera ona różne strefy ciała, dzięki 7 strefom twardości materaca. Tam gdzie nacisk ciała jest większy, tam zwiększa się podparcie. Drugą z pianek jest termoelastyczna pianka Visco - reaguje on na temperaturę ciała, dopasowuje się do jego anatomicznych krzywizn i pozycji w jakiej śpimy. Dzięki swoim właściwościom, Hilding Rumba sprawdza się jako materac przeciwodleżynowy. Będzie doskonałym wyborem dla osób, które zmuszone są do długiego pozostawania w pozycji leżącej, jak i dla tych, które chcą po prostu wypocząć.

Warto zwrócić uwagę także na materace hybrydowe - łączą one zalety modeli sprężynowych i piankowych. Niektórzy  zastanawiają się czy liczba sprężyn wpływa na komfort snu? Owszem, ma to znaczenie, co pokazać można na przykładzie modeli Multipocket, takich jak Hilding Electro. Materace Multipocket charakteryzują się tym, że sprężyny są gęściej rozmieszczone (co możliwe jest dzięki ich mniejszej średnicy) - dzięki temu uzyskana została idealna elastyczność punktowa, zredukowane drgania. Hilding Electro sprawdzi się osobom o różnym wzroście czy wadze. Dzięki piance Fusion, model jest bardzo wytrzymały, odporny na nacisk, wilgoć. Po drugiej stronie materaca znajduje się pianka z taflą Sizalu - dzięki temu podwyższona jest twardość konstrukcji, przy jednoczesnym zachowaniu sprężystości i elastyczności modelu. Materac ma odpinany top, co stanowi jego dodatkową zaletę, tę część można bowiem zabrać ze sobą w każdą podróż, ciesząc się komfortem snu, niezależnie od tego gdzie jesteśmy. Profilowany lateks pozwala na dopasowanie twardości materaca aż na sześciu różnych poziomach.

Materace lateksowe dla wrażliwych

Warto zwrócić uwagę, na materace lateksowe. Modele takie jak Hilding Melody będą doskonałe także dla najmłodszych użytkowników. Świetnie sprawdzą się osobom wrażliwym na kurz, roztocza, alergikom, astmatykom. Blat lateksowy w materacu wyprofilowany jest tak, aby kręgosłup miał doskonałe wsparcie na każdym odcinku. W kolejnych strefach materaca znajdują się otwory, które pozwalają na wentylację produktu, dzięki czemu we wkładzie nie gromadzi się wilgoć, nie rozwijają się w nim drobnoustroje, roztocza. Lateks ma wysoką gęstość, co sprawia, że model ten jest niezwykle wytrzymały, trwały, cechuje się też wysokim stopniem elastyczności. Będzie dobrym wyborem także dla osób o podwyższonej wadze.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje