Reklama

Reklama

Jakie poduszki i materac wybrać do nowoczesnej sypialni?

Projektując czy urządzając sypialnię, wystarczająco uwagi poświęcamy wyborowi palety kolorów, ramy łóżka, dekoracji, pościeli. Wezgłowie, czy kolor poduszek powinny być jednak wyborem drugorzędnym, na pierwszym miejscu z kolei należy postawić swoje zdrowie i komfort snu. W tej kwestii warto polegać na odpowiednim materacu oraz poduszce. Te korzystające z najnowszych technologii dodatkowo wzbogacą nowoczesną sypialnią.

Sypialniane trendy - postaw na zdrowie

Trendy zmieniają się sezonowo. Nic dziwnego, że raz cieszyć będzie obecność kojącej zieleni, a innym razem przyjdzie nam pomysł na zmianę dekoru i postawienie na czerwień. Bez względu na podejście do tego typu zmian, czy potrzebę ulepszania i metamorfozy najbliższego, domowego otoczenia, pozostają kwestie ponadczasowe, które powinny być traktowane priorytetowo. Oko mogą cieszyć tymczasowe mody, ale organizm potrzebuje wygody i możliwości regeneracji w nocy. Odpowiednio dobrany materac to podstawa komfortowego snu. W przeciwnym razie, nawet najpiękniejsza sypialnia nie sprawi, że będziemy bardziej zregenerowani, wypoczęci, a w efekcie zdrowsi. Wybierając materac odpowiadający naszym potrzebom, trzeba przeanalizować, jakie podłoże będzie najodpowiedniejsze, jakie zapewni optymalny komfort oraz jaka technologia i wypełnienie będzie nam najbardziej pasować. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania dostarczane przez najlepszych graczy na rynku. Hilding Anders producent materacy i akcesoriów dla wielu zewnętrznych podmiotów zapewnia wysokiej jakości materace do łóżka wykorzystujące najnowsze rozwiązania, dzięki czemu każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik, znajdzie propozycję, która znacząco wpłynie na jego jakość snu i lepsze samopoczucie.

Dobry materac, czyli jaki?

Reklama

Kluczem do wyboru odpowiedniego, dobrego materaca jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jakie są nasze potrzeby oraz ich priorytet. Osoby zmagające się z alergią, wadami postawy, chronicznymi bólami kręgosłupa, będą wymagały bardziej sprofilowanego rozwiązania w stosunku do ich zdrowotnych wymogów. Pozostają jednak pewne bardzo podstawowe parametry i zagadnienia, które należy mieć na uwadze, wybierając materac. Są to waga, czy wzrost. W przypadku ciężaru ciała do 60 kilogramów zaleca się materac miękki, dla osób znajdujących się w przedziale wagowym 60-100 kg polecane są z kolei twarde, natomiast powyżej 100 kg rekomenduje się najtwardszą wersję materacy. Z uwagi na szeroką ofertę modeli, wybór odpowiedniego produktu, powinien być poprzedzony wnikliwą analizą dostępnych propozycji. Internetowy sklep z materacami umożliwia błyskawiczne zapoznanie się z rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Do podstawowych typów materacy w zależności od zastosowanych do ich produkcji materiałów oraz rozwiązań systemowych, zalicza się: materace sprężynowe, materace kieszeniowe, materace piankowe, materace lateksowe. Stawiając na nowoczesne rozwiązania, które uzupełnią awangardową sypialnię, dobrze postawić na materac, którzy czerpie z najnowszych technologii produkcji. Taką propozycją może być materac multipocket, który za sprawą różnego rodzaju wypełnień oraz specyficznej budowy polegającej na otoczeniu sprężyn materiałowymi kieszeniami, zapewnia niezwykle wysoki komfort snu dzięki indywidualnemu dostosowaniu się do ciężaru ciała. Rekomendowane modele skonstruowane według tej technologii to między innymi: Hilding Fandango, Hilding Passodoble czy Hilding Zorba.

Poduszka - wsparcie dla głowy

Odpowiednio dobrany materac wraz z poduszką do spania stanowić będą nieprzejednany duet w walce o spokojny, zdrowy sen. Poduszki dekoracyjne, mogą wpłynąć na wizerunek sypialni, ale nie zapewnią odpowiedniego wsparcia głowy i górnego odcinka szyjnego podczas snu. Lepiej niech tego typu poduszki noc spędzają na fotelu obok, a podparcie głowy stanowiła odpowiednio dobrana poduszka produkowana z myślą nie o wyglądzie, a o komforcie.  W tym wypadku również do czynienia mamy zarówno ze sprawdzonymi, ogólnie kojarzonymi rozwiązaniami w postaci choćby puchowej, dużej poduszki, ale również modelami, które czerpią z zaawansowanych technologii, jak na przykład profilowane, piankowe poduszki. Wklęsły, profilowany kształt będzie odpowiadał osobom skarżącym się na poranny ból karku. Modelem o takim profilowaniu jest choćby Hilding Visco Balance. Najbardziej rekomendowaną pozycją podczas snu, jest spanie na plecach, może być to jednak pozycja dla wielu osób niewygodna. Ci, którzy wolą spać na boku mogą zainteresować się poduszką o bardziej standardowym wyglądzie, prostokątną z wybrzuszeniem, które w odpowiedni sposób podeprze odcinek szyjny, na przykład Hilding Visco Standard. Kształt poduszki to jedno, drugą niemniej istotną kwestią jest jej wypełnienie. W tym przypadku najbardziej uniwersalnym wyborem będzie termoelastyczna pianka, która zapewni miękkość i uczucie otulenia za sprawą reagowania na ciepło i nacisk ciała użytkownika.

Tego typu nowoczesne rozwiązania w postaci właściwie dobranego materaca i poduszki nie będą chwilową modą, a inwestycją, która zaprocentuje polepszeniem jakości naszego snu i sprawi, że sypialnia stanie się miejscem, w którym można naprawdę odpocząć.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje