Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Domowy pedicure – to wcale nie jest trudne!

Nadchodzą ciepłe dni więc coraz chętniej odsłaniamy więcej ciała, również stopy. Cieszymy się z nadejścia tej długo wyczekiwanej chwili, kiedy możemy założyć upolowane, na pozimowych wyprzedażach, pantofle, koturny, czy sandały. Piękne i zadbane stopy, to jest teraz to, czym chcemy się pochwalić i to, co chcemy podkreślać naszą garderobą i idealnie zrobionym pedicure. Ale co jeśli skóra stóp odbiega od naszych wyobrażeń?

Rogowacenie skóry - dlaczego moje koleżanki mają lepiej wypielęgnowane stopy?

Reklama

Skóra stóp wymaga dość specjalistycznego podejścia. Zwykły krem nawilżający nie jest w stanie zapobiec rogowaceniu naskórka i pojawianiu się pożółkłej skóry na piętach i palcach. To jak traktujemy skórę stóp przez cały rok ma wpływ na to, jak będzie się prezentować wiosną. Kiedy tylko przychodzą cieplejsze dni z zazdrością i ukradkiem spoglądamy na odsłonięte stopy koleżanek i zastanawiamy się - jak one to robią, że skóra ich stóp jest tak pięknie wypielęgnowana? Stopy tak gładkie, jakby przez całe życie chodziły po piaszczystych plażach, a nie w ciężkim, zimowym obuwiu!

Odpowiedzi mogą być tylko dwie - częste wizyty u kosmetyczki lub wielogodzinna walka z pumeksem w zaciszu łazienki. Ale co jeśli pojawia się trzecia i prostsza opcja na idealny wygląd naszych stóp? Bez czekania na wolne okienko w salonie kosmetycznym, bez dojazdów, bez podrzucania dziecka teściom, żeby mieć czas dla siebie?

Stopy - wyższy stopień zaangażowania w pielęgnację

Zacznijmy od podstaw. Skóra stóp jest bardzo wymagająca. Idealnie byłoby móc ją pielęgnować wyłącznie kremami nawilżającymi, najlepiej raz na jakiś czas. Nie oszukujmy się, bez względu na to kim jesteśmy, czy mamy dzieci, czy jesteśmy zabiegane, albo aktywnie spędzamy każdą wolną chwilę, w pewnym wieku skóra naszych stóp także zaczyna się starzeć, a miejsca często obcierane przez nieodpowiednie obuwie zaczynają rogowacieć. Codziennie narażamy nasze stopy na działanie niekorzystnych czynników - wielogodzinne chodzenie w zakrytym obuwiu, które może ocierać i uciskać stopy. To te czynniki są najczęstszymi powodami powstawania zgrubień, odcisków, odbarwień i pożółknięć skóry. Powstający w ten sposób martwy naskórek nagromadza się i jest ciężki do usunięcia. Paluch, mały palec, pięty to te miejsca, które są zawsze zmorą, kiedy tylko przychodzi do odsłonięcia stóp.

Cześć z nas cierpi także na nadmiernie wysuszoną skórę stóp, która potęguje efekt nagromadzonego i zbitego w odciskach martwego naskórka. To zarówno wina braku naturalnego nawilżenia, czynników takich jak temperatura, ale również noszenia skarpetek, zasłoniętego obuwia - wielogodzinne przebywanie w pracy, w której nie wypada nam zdjąć pantofli. Nie miejmy złudzeń, że bez odpowiedniej pielęgnacji skóra naszych stóp po takim potraktowaniu będzie, delikatnie to ujmując, niezadowalająca.

Specjalistyczna pielęgnacja nie musi być... trudna i kosztowna?

Często myślimy, że kosmetyki specjalistyczne, używane także w salonach kosmetycznych, są kosztowne. W sklepach możemy się spotkać z różnymi preparatami do złuszczania skóry stóp, których ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Różnią się one jednak  składem, jak i samym procesem wykonania takiego zabiegu. Wygodną formą są gotowe skarpetki złuszczające SPA EXCLUSIVE COSMETICS, których cena nie przekracza kilkunastu złotych.

Baza preparatu powstała z myślą o silnej pielęgnacji stóp spierzchniętych, z twardymi piętami, a nawet ze skłonnością do pękania. Formuła skarpet SPA zawiera aktywne składniki odżywcze oraz stymulujące regenerację skóry, właśnie poprzez jej złuszczenie. Możemy w niej znaleźć kwas mlekowy, allantoinę, glicerynę, czyli podstawowe substancje aktywne odpowiadające za złuszczenie naskórka i jego regenerację. Działanie skarpet złuszczających SPA Exclusive Cosmetics to również odżywienie skóry i jej odbudowa po złuszczeniu. Dzięki temu wyglądają na odmłodzone, koloryt skóry jest wyrównany i nie musimy się martwić żółtymi przebarwieniami.

Nie bójmy się też tego, że będzie to zabieg kosztowny, czy czasochłonny. Nic z tych rzeczy - wystarczy tylko kilkanaście złotych i 30 minut przed telewizorem z ulubionym serialem.

Zabieg SPA dla stóp w warunkach domowych? Bułka z masłem!

Zabieg złuszczenia skóry może się nam wydawać pracochłonny jednak skarpetki złuszczające SPA to gotowa odpowiedź na potrzeby zniszczonej i zrogowaciałej skóry stóp. Jego przeprowadzenie w domu jest niezwykle łatwe, a my możemy skoncentrować na relaksie i oglądaniu ulubionego serialu. Aktywny preparat w skarpetach odpowiada zabiegom kosmetykom stosowanym w profesjonalnych salonach SPA. Skład i proporcje formuły dają możliwość złuszczenia już po kilku dniach od zastosowania. Skóra dodatkowo regeneruje się, jest odżywiona, a pęknięcia i zrogowacenia znikają. Możemy też pożegnać zmęczony i zniszczony wygląd skóry, nie będziemy musiały więcej ukrywać naszych pięt w zasłoniętych pantoflach.

Konstrukcja skarpet nie jest skomplikowana. Składają się na nie fizelinowe płaty mocno nasączone preparatem złuszczającym. Całość jest zamknięta w miękkiej ceracie, która nie przepuszcza preparatu, nie brudzi i jednocześnie pozwala na dokładne działanie na skórę. Nie musimy się też martwić o komfort w czasie wykonywania zabiegu - fizelinowe skarpety i miękka cerata nie będą podrażniać naszej skóry, a dodatkowe zapięcie to komfort i możliwość poruszania się po domu w czasie wykonywania zabiegu kosmetycznego. Sam preparat jest oparty na 3 ważnych dla złuszczenia składnikach:

  • Kwas mlekowy - to substancja nawilżająca, która posiada zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. To właśnie dzięki niej wszystkie nagromadzone twarde miejsca odmiękają. Odpowiedni jego poziom w skarpetach pozwala na działanie keratoplastyczne, czyli miękczenie warstwy rogowej naskórka, a następnie jego złuszczenie. Bez tego składnika w odpowiedniej ilości zabieg złuszczania nie może być przeprowadzony skutecznie.
  • Róża Jerychońska - pustynna roślina ceniona jest od wieków ze względu na swoje właściwości kosmetyczne. W skarpetkach pełni funkcję substancji dostarczającej wodę do tkanek i gwarantuje długie nawilżenie. To dzięki niej zregenerowana skóra stóp na nowo będzie nas cieszyć pięknym wyglądem.
  • Kwas Glicyretynowy - składnik, który naturalnie pojawia się w środowisku, miedzy innymi w korzeniu lukrecji. Znany jest z właściwości przeciwzapalnych i antyseptycznych. Działaj kojąco i łagodzi podrażnienia.

Całość zabiegu z EXCLUSIVE COSMETICS SPA skarpetami złuszczającymi zajmuje chwilę. Trzeba pamiętać, że jeżeli chcemy aby preparat zawarty w skarpetach wchłonął się odpowiednio, stopy należy przygotować i oczyścić. To co jest również ważne to pozostawienie stóp przez kilka dni "w spokoju" - nie wykonujmy mechanicznego ścierania naskórka, jeżeli nie widzimy od razu efektów. Nie używajmy pumeksów, czy elektrycznych pilników, skóra powinna zejść sama bez naszej pomocy. Dopiero wtedy możemy uznać zabieg za właściwie przeprowadzony. Jeżeli chcemy przyspieszyć proces złuszczania możemy moczyć stopy, jednak sam preparat jest wystarczająco mocno nasączony składnikami aktywnymi, które powinny rozpocząć proces złuszczania.

Po kilku dniach możemy cieszyć się piękną "nową" skórą stóp. Bez wychodzenia z domu, bez organizowania czasu dla naszych dzieci, bez czekania w kolejce na wolne miejsce... po prostu wtedy, kiedy my tego chcemy.

Złuszczanie - kiedy, jak często i co potem?

Zabiegi kosmetyczne złuszczające skórę nie są przeznaczone do cotygodniowego przeprowadzania. Robimy je tylko wtedy, kiedy nasza skóra stóp tego wymaga. Aby zachować efekt "wow" z piękną i zregenerowaną skórą stóp pamiętajmy, że bardzo ważne jest dalsze, wręcz rutynowe dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry. Tu idealne będą preparat o zwiększonej zawartości mocznika (urea), na przykład serum do stóp EXCLUSIVE COSMETICS.

Nie zapominajmy o codziennej pielęgnacji, czy zwilżaniu skóry szczególnie latem, kiedy przesuszamy ją chodząc w sandałach. To opóźni proces rogowacenia naskórka do ponownego złuszczania stóp. Taka regularna pielęgnacja pozwoli utrzymać stopy w dobrym stanie nie tylko w ciepłe dni, ale i przez resztę roku, kiedy też jest narażona na odgniecenia i rogowacenie. Konsekwentne przestrzegać codziennej kosmetycznej rutyny, aby przed wakacjami bez najmniejszego skrępowania włożyć ulubione odkryte pantofle, czy sandały.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje