Chrzciny - co zrobić aby ich świętowanie było radosne?

Chrzciny to temat aktualny przez cały rok. Ale jak zorganizować to przyjęcie? Wiele świeżo upieczonych rodziców prosi o radę rodzinę i znajomych lub wpisuje w swoją ulubioną wyszukiwarkę hasło “chrzciny Kraków”. Tym sposobem starają się uzyskać odpowiedź na pytanie co zrobić, aby chrzest i związane z tym przyjęcie kojarzyły się tylko i wyłącznie z radością?

Przyszli rodzice z niecierpliwością oczekują swojej pociechy, która ma pojawić się na świecie. Kiedy tylko uporają się ze sprawami urzędowymi, zabierają się za ustalanie daty chrztu swojego nowonarodzonego maleństwa. W polskiej tradycji chrzest jest pierwszym i najważniejszym sakramentem udzielanym człowiekowi, który dopiero pojawił się na świecie. Na co zwrócić uwagę, żeby ta uroczystość wyszła idealnie?

Wybór miejsca przyjęcia

Zdarza się, że rodzice, którzy organizują chrzciny decydują się na zaproszenie gości do domu. Jednak samodzielne przygotowanie wszystkiego nie zawsze jest proste, zwłaszcza gdy młodzi rodzice nie mają nikogo do pomocy. Wymaga to wielu wcześniejszych przygotowań. Sprzątanie, gotowanie obiadu i jednoczesna opieka nad maluchem nie jest łatwym zadaniem. Dlatego zorganizowanie przyjęcia w restauracji to bardzo dobre wyjście. Dzięki temu rodzice unikają stresu związanego z przygotowaniem wszystkiego dla kilkudziesięciu osób, a po przyjęciu nie zostają z miejscem, które trzeba posprzątać. Pracownicy restauracji przygotowują wszystko za nich oraz dbają o prawidłową obsługę gości, tak aby rodzice mieli czas na rozmowę z gośćmi i opiekę nad dzieckiem. Zorganizowanie przyjęcia w lokalu daje duże możliwości w kwestii wyboru menu oraz liczby gości, dzięki czemu całości organizacji przyjęcia towarzyszy mniejsze zdenerwowanie.

Jak wybrać dobry lokal na chrzciny?

Na wybór odpowiedniego lokalu składa się kilka czynników. Jednym z nich jest lokalizacja. Kraków jest miastem, w którym najłatwiej będzie dotrzeć gościom do ścisłego centrum, co dodatkowo podniesie prestiż przyjęcia. Równie ważnym aspektem jest wielkość lokalu. Sala powinna być dostosowana do ilości osób, które będą brać udział w przyjęciu. Zbyt duże pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie pustego, zbyt małe spowoduje przeciskanie się gości. Istotne jest również zapewnienie odosobnionego miejsca, w którym mama będzie mogła nakarmić i przewinąć dziecko. Browar Lubicz oddaje do dyspozycji pięć sal, z których można wybrać tę najlepiej wpisującą się w klimat przyjęcia. Niepowtarzalne wnętrza, ciepłaatmosfera i wyjątkowa lokalizacja w samym centrum Krakowa to atuty, które sprawią, że chrzciny odbędą się w miłej i przyjaznej atmosferze - mówi Katarzyna Rodzaj, Event Manager w Browarze Lubicz, który jest jednym z popularniejszych miejsc na chrzciny w Krakowie http://www.browar-lubicz.com.pl/chrzciny

Co z menu?

Restauracje dają możliwość wyboru potraw, które będą podawane podczas uroczystości. Najczęściej jednak jest to dwudaniowy obiad z deserem, czasem rodzice decydują się dodatkowo na tzw. zimną płytę. Warto zapytać czy lokal, w którym planujemy zrobić przyjęcie oferuje specjalne menu dla dzieci i dania bezmięsne, to pozwoli nam lepiej odpowiedzieć na preferencje zaproszonych przez nas gości. Restauracya Browarna proponuje bogaty wachlarz potraw kuchni polskiej, spośród których można skomponować indywidualne menu pełne tradycji i pysznych smaków. - mówi Katarzyna Rodzaj.

W obecnych czasach często brakuje nam czasu na rodzinne biesiady, dlatego jeśli już nadarzy się taka okazja, zróbmy wszystko, żeby odbyła się w przyjemnej atmosferze, a uśmiech nie schodził gościom z twarzy.


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje