Reklama

Reklama

AUBE® przełom w kosmetologii. Wiosna na skórze

Coraz śmielej słońce wygląda zza chmur, trawa nabiera soczystej zieleni a na klombach pojawiają się nabrzmiałe pączki, które niebawem eksplodują kolorami – to oznaki wiosny.

Natura ciągle poddawana jest przeobrażeniom związanymi ze zmianą pór roku, tak samo i nasza skóra zmienia się wraz z wiekiem. I tak jak z łatwością widzimy zmiany pór roku, podobnie przyglądając się nieznajomym na ulicy lub w autobusie, nieraz próbujemy określić ile mają lat. Z reguły wydaje się nam, że bez większego trudu określimy, czy jest to ich: delikatna, zwiewna i wybuchająca kolorami wiosna, będące w pełni rozkwitu, gorące i promienne - lato czy może przyprószona i mocniej zarysowana, ciemniejszymi, ale nadal wyrazistymi kolorami - jesień. Tymczasem objawy starzenia się skóry często związane są nie tyle z wiekiem, ile z indywidualnymi predyspozycjami każdej z nas.

Reklama

Zatrzymać wiosnę na dłużej

Oceniając wiek ludzi, możemy się jednak bardzo pomylić. Już od stuleci kobiety stosowały rozmaite zabiegi pozwalające na spowolnienie oznak starzenia. Dobrym przykładem mogą być Azjatki, które od wieków przywiązują dużą wagę do dbania o piękno skóry. Stały się nawet mistrzyniami zapobiegania powstawaniu na ich twarzach oznak upływającego czasu.

Dla każdej z nas jasne jest, że starzenie się to proces nieunikniony i dotyczący całego organizmu, w tym także wszystkich warstw skóry. Jednak pomimo naturalności tego procesu, chcemy jak najdłużej zatrzymać nasz niezmieniony wygląd - zachować wiosnę na naszych twarzach. Dlatego ciągle poszukujemy rozwiązań, które nam na to pozwolą. Chętnie sięgamy zarówno po naturalne jak i nowoczesne rozwiązania pozwalające nam oszukać czas.

Rozwój nauki sprawia, że wciąż powstają coraz to nowsze i coraz efektywniej działające kosmetyki. Całe mnóstwo, znanych od wieków, sposobów pielęgnacji skóry twarzy, wiele starożytnych i prostych receptur stało się punktem wyjścia lub inspiracją do stworzenia nowoczesnych i skutecznych kosmetyków. Dzięki nim łatwiej jest nam troszczyć się o zdrowy wygląd i zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Wszystkim nam przychodzi z pomocą seria kosmetyków AUBE®, która spełnia najbardziej różnorodne i wymagające oczekiwania jakie same stawiamy przed nowoczesnymi kosmetykami pielęgnacyjnymi do twarzy.

Skóra - kora naszego organizmu

Powróćmy jednak do tego co jest przyczyną starzenia, co spędza nam sen z powiek. Objawy starzenia się skóry powstają pod wpływem różnych procesów, jednak w dużym uproszczeniu można je określić jako starzenie zewnątrzpochodne - wynikające z oddziaływania na skórę czynników zewnętrznych lub wewnątrzpochodne - związane z procesami zachodzącymi w organizmie.

Biorąc pod uwagę wpływ czynników zewnątrzpochodnych musimy pamiętać, że za to jak wyglądamy w dużej mierze odpowiadamy my same! To nie tylko nasza dieta, ale również nasz tryb życia. Nawet jeżeli będziemy odżywiać się wyłącznie najlepszymi, ekologicznymi produktami niewiele zyskamy jeżeli będziemy ciągle zabiegane, pochłonięte pracą i niedospane. Nadmierna praca, życie w ciągłym biegu, brak odpowiedniej porcji aktywności sportowej i zdrowego odpoczywania odciskają ślady na naszych twarzach.: cienie i opuchnięte oczy, pogłębiające się bruzdy i linie. Jeżeli dojdą do tego takie rzeczy jak: palenie papierosów, zanieczyszczenia środowiska, powszechny w miastach smog, czy przesadne i nierozsądne opalanie się, to do naszej metryki będziemy mogły z miejsca dopisać 10 lat więcej "za wygląd".

Druga grupa ważnych czynników, to wewnątrzpochodne. Wynikają one między innymi z naszej gospodarki hormonalnej, genów jakie odziedziczyłyśmy lub mają podłoże enzymatyczne, a także z tego, że jesteśmy kobietami. Pewnie nie raz zauważyłyście, ze skóra mężczyzn różni się od naszej i wolniej się starzeje. Ich cera jest grubsza, posiada inne wiązania kolagenowe, większa jest zawartość tłuszczu i wytwarzania sebum. Do tego inna jest gospodarka hormonalna. Nasze estrogeny sprawiają, że tłuszcz gromadzi się w naszych biodrach i piersiach, w tkance podskórnej, co u mężczyzn nie występuje w aż tak dużym stopniu jak u nas. Tu właśnie pojawia Epidermalny Czynnik wzrostu (EGF), który odpowiada za grubość naskórka, poprawę jego gęstości oraz hamowanie wiotczenia. To właśnie dzięki EGF mężczyźni wygrywają z nami rywalizację w dłuższym zachowywaniu młodego wyglądu.

Mocniejsza skóra twarzy nie tylko dla mężczyzn

Próba zatrzymania młodego wyglądu na dłużej jest dość skomplikowana i wymagająca od nas wielu konkretnych działań. Nowe serie kosmetyków AUBE® dają nam dużo bardziej optymistyczną wizję przyszłości niż miałyśmy do tej pory. Dzieje się tak właśnie dzięki specjalistycznej bazie wspomnianych kremów opartej na tym, co jest potrzebne kobiecej skórze.

Renesans - odrodzenie naszej skóry

Seria AUBE® RENAISSANCE zawiera epidermalny czynnik wzrostu (EGF), który poprawiając grubość naskórka, zapobiega wiotczeniu skóry oraz powstawaniu nowych zmarszczek. Jest tym samym najlepszą odpowiedzią na wewnątrzpochodne przyczyny starzenia się skóry. To, co natura niesprawiedliwie podzieliła między nas a mężczyzn teraz jest w zasięgu naszych rąk i staje się również naszym udziałem. Innymi słowy AUBE® RENAISSENCE pozwala nam na wyrównanie szans w walce o młody wygląd.

W linii AUBE® RENAISSANCE znajdziemy "siedmiu wspaniałych" wśród specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji cery. Są tu dostępne aktywnie regenerujące kremy na dzień i na noc, wygładzające serum pod oczy, serum intensywnie nawilżające, a także wygładzająca baza pod makijaż, dwufazowy płyn do demakijażu i absolutny przebój - wypełniacz wąskich ust. Ta linia to absolutny "must have" każdej kobiety, która szuka skutecznego oddziaływania na niedoskonałości wynikające z upływu lat.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wspomniany wypełniacz ust. Każda z nas z wiekiem zauważa, że usta tracą jędrność i objętość, dlatego tym bardziej doceni ten specyfik. Efekt wypełnienia uzyskuje się bez jakiejkolwiek, nieprzyjemnej iniekcji,  tylko dzięki roślinnym ekstraktom zawartym w odpowiednio dobranej formule. To właśnie ekstrakt z lawendy francuskiej rozluźnia zmarszczki i bruzdy w strefie wokół ust, i sprawia że usta w zyskują pełniejszy wygląd. Poprawie ulega jędrność i objętość, wcześniej zmniejszone w wyniku upływającego czasu. To prawdziwy renesans dla wyglądu twarzy.

Synteza - łączenie tego co sprawdzone

Serię AUBE® SYNTHESIS rozpoznamy po niebieskich opakowaniach, to inteligentna multiaktywna pielęgnacja cery dla kobiet o intensywnym nawilżająco-regenerującym działaniu. To rozwiązanie dla tych, które zmagają się z zewnętrznymi czynnikami wpływającymi na starzenie się skóry.

Głównym składnikiem, na którym oparta jest baza tej linii jest ProCollagen+ - zwany także  filarem młodości skóry. Włókna kolagenowe to podstawowy budulec tkanki łącznej, w skórze odpowiada on za zapewnienie odpowiedniego napięcia i sprężystości tkanek. Z biegiem czasu zdolność fibroblastów do wytwarzania kolagenu spada, co odbija się negatywnie na wyglądzie skóry. Efektem tego są zmarszczki, utrata właściwego owalu twarzy i zwiotczenie skóry.

Najnowsze badania naukowe dowodzą, że pozyskiwane z ziaren soi naturalne molekuły HRGP mają zdolność do stymulowania syntezy kolagenu. Z kolei oligosacharydy z kwiatów nieśmiertelnika wpływają pozytywnie na wzrost produkcji białka odgrywającego kluczową rolę w prawidłowym sieciowaniu włókien kolagenowych. Kompleks ProCollagen+ jest połączeniem tych dwóch ważnych dla nas składników i ich cudownych właściwości.  Stanowi skuteczne rozwiązanie w walce z czasem i hamuje procesy starzenia.

W linii SYNTHESIS znajdziemy ciekawe kosmetyczne propozycje, takie jak: kremy wzmacniające strukturę skóry z podziałem do stosowania w czasie dnia i w nocy;  rewitalizujące serum pod oczy; koncentrat odżywczy na dzień, serum wzmacniające strukturę skóry na noc, wypełniacz zmarszczek mimicznych na czoło, okolice ust i "kurze łapki". Idealnym rozwiązaniem byłoby oczywiście stosowanie całej serii pielęgnacyjnej, ale warto zwrócić uwagę na wypełniacz zmarszczek mimicznych AUBE® z innowacyjnym kompleksem ProCollagen+.

Wspieranie działania kosmetyków ważne jest także z zewnątrz

Obydwie serie kosmetyków specjalistycznych AUBE® zamyka niepozorny dermoroller, który mimo prostoty swojego działania jest tak naprawdę przełomowym odkryciem.  To urządzenie kosmetyczne przeznaczone jest do samodzielnego zabiegu mikroigłowego nakłuwania skóry, który stymuluje naturalną odnowę i regenerację. Nakłuwanie zapewne wywoła w Was nieprzyjemne skojarzenia, ale spokojnie - cała procedura może powodować nie więcej, niż lekki dyskomfort. Ruchomy wałeczek z cienkimi igłami nakłuwa skórę, tworząc na jej powierzchni mikrokanaliki, umożliwiające precyzyjne wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Pobudzając fibroblasty do zwiększonej syntezy kolagenu, Dermaroller AUBE® powoduje spłycenie zmarszczek i bruzd. To idealne urządzenie ułatwiające pełne wykorzystanie działania kremów AUBE®. Niezależnie od tego, jaka przyczyna starzenia się skóry jest Twoim udziałem, kosmetyki AUBE® pomogą skutecznie z nią walczyć.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje