Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

8 sposobów na mądrą pomoc ze Szlachetną Paczką

Dzieło sztuki, a może sukienka od projektanta? Teraz sam możesz wybrać, w jaki sposób zaangażujesz się w mądrą pomoc z Paczką! Szlachetna Paczka to już nie tylko robienie paczek dla rodzin w potrzebie. Poznaj 8 sposobów, jak możesz pomóc, i wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

W sobotę 19 listopada ruszyła XVI edycja Szlachetnej Paczki. Tysiące wolontariuszy i przyjaciół Paczki i Akademii Przyszłości przeszło ulicami największych polskich miast. Od tego momentu na stronie szlachetnapaczka.pl każdy może wybrać rodzinę i przygotować dla niej dedykowaną pomoc. To nie jedyny sposób na pomaganie razem z Paczką. Zmieniać świat można zna wiele sposób, Paczka oferuje ich wiele. Poniżej lista możliwości - każdy znajdzie coś dla siebie. Powiedz Paczce "tak" nie raz, lecz 8 razy!

Reklama

1.       Dołącz do Filantropów Paczki i Akademii

‒ Zostałem Filantropem, bo szukałem swego miejsca na świecie ‒ to słowa pana Franciszka.  Klub Filantropa powstał z myślą o ludziach, którzy chcą dołączyć do czegoś większego. Regularne wsparcie finansowe Filantropów zamienia się w skuteczną pomoc najbardziej potrzebującym w Polsce. Dzięki temu z roku na rok Paczka może działać na coraz większą skalę. Chcesz pomagać jeszcze lepiej? Dołącz do Klubu Filantropa!

2.       Zostań wolontariuszem Paczki i Akademii

Pierwszy uśmiech po śmierci męża, pierwsza herbata wypita w towarzystwie od lat. Wolontariusz jest najbliżej potrzebujących, odkrywa ich trudne historie i dzieli z nimi momenty szczęścia. Jak to robi? Odnajduje biednych, spotyka się z nimi w ich domach, diagnozuje sytuację i podejmuje decyzję, kogo włącza do Paczki. Współpracuje z darczyńcą i dba o przygotowanie pomocy w jak najlepszej jakości. Pracuje z dziećmi w Akademii jako tutor. Wolontariusz ma wpływ na otoczenie, rozwija się i spotyka nowych ludzi.

3.       Zostań Inwestorem Społecznym - wspieraj Szlachetną Paczkę jako firma

Krzysztof, założyciel Westhill Consulting z Warszawy, chciał zintegrować pracowników, bo dba o atmosferę w swojej firmie. Wspólnie przygotowali Szlachetną Paczkę. Jednak to mu nie wystarczyło. Chciał mieć większy wpływ na otaczającą rzeczywistość. Połączył te dwa pragnienia zostając Inwestorem Społecznym. Ty również możesz przenieść swój biznes na wyższy poziom. Wybierz jedną z 800 lokalizacji w całej Polsce, wpłać 5 tys. zł i sam zdecyduj, na ile się zaangażujesz.

4.       Zostań Darczyńcą i ufunduj Indeks

Nowy semestr - nowe sukcesy! Do Akademii dołączają kolejne dzieci, które wyruszą w podróż od porażek w szkole do sukcesów w życiu. Wybierz dziecko i zostań jego Aniołem! Ufunduj Indeks dla dziecka w wysokości 1 tys. zł. Wolontariusz, czyli tutor, będzie pracował z dzieckiem przez cały rok. W Akademii pomaga się uczniom, którzy mają problemy w szkole i często pochodzą z niezamożnych rodzin. Chodzi o to by wydobywa z  dziecka potencjał i przeprowadzić do od porażek w szkole, do sukcesu w życiu. To prewencja biedy i nauka zaradności już od dziecka.

5.       Wybierz rodzinę, którą chcesz wesprzeć

65 schodów - pan Jan nauczył się po nich zjeżdżać na poduszkach. Wózek pchał przed sobą. Kiedy ma się jedną nogę, żonę, która nie wstaje z łóżka i mieszka się na trzecim piętrze, pomysłowość nie może zawodzić. Właśnie takim osobom pomaga Szlachetna Paczka. Już dziś wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybierz rodzinę z bazy, ufunduj dla niej - wraz z przyjaciółmi, sąsiadami, pracownikami - Paczkę i przywieź ją do wybranego magazynu. Wolontariusze dostarczą ją rodzinom. Na końcu odbierz swój prezent - relację od wolontariusza z wręczenia paczek.

6.       Twoja wpłata zmienia rzeczywistość

‒ Teraz to ja jestem Paryżanka! ‒ powiedziała 80-letnia pani Nina po założeniu szlafroka i kozaków, które znalazła w paczce. Kobieta mieszka w nieremontowanym mieszkaniu z odpadającym sufitem. Nie wiadomo, czy bardziej cierpi z powodu zimna, czy samotności. Kiedy darczyńca dowiedział się, że od śmierci męża święta spędza sama, zaprosił ją do siebie na Wigilię. Paczka w taki sposób właśnie sposób łączy ludzi. Wpłata to najprostszy i najszybszy sposób, żeby finansować mądrą pomoc. Chcesz pomóc już dziś? Wpłać na Paczkę >>>

7.       Wspieraj polską sztukę i pomagaj potrzebującym

Sztuka Teraz jest projektem w obszarze piękna. Wspiera się tu artystów, którzy potrafią stworzyć wartościowe dzieło sztuki. Wybrane dzieła zostały wystawione na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie i już w tym momencie można je licytować. Część dochodu wesprze działania Szlachetnej Paczki. Celem akcji jest uwrażliwienie ludzi na siebie w różnych aspektach. Projekt zainteresuje nie tylko miłośników sztuki.

8.       Moda na Polskę

Szlachetna Paczka to nie tylko przedświąteczna pomoc. W tegorocznej kampanii Paczki będzie prowadzona aukcja projektów polskich marek. Patronem akcji jest SHOWROOM ‒ platforma skupiająca starannie wyselekcjonowane niezależne marki i projektantów mody. Ceny produktów będą wahać się między 150 a 500 zł, a 50% wartości każdego z nich zostanie przekazana Szlachetnej Paczce.

A Ty już zdecydowałeś, w jaki sposób chcesz wesprzeć Szlachetną Paczkę? Nie możesz się zdecydować? Po prostu wpłać! >>> 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje