Reklama

Ulżyj sercu, udrożnij żyły i tętnice

Wolne od złogów żyły i naczynia krwionośne są niezbędne, by twój organizm mógł zdrowo funkcjonować.

Chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, w naszych żyłach z biegiem lat odkładają się zwapnione złogi. W skutek tego przepływ krwi pompowanej przez serce jest coraz trudniejszy, a organy i tkanki są gorzej dotlenione i pracują mniej sprawnie. Zatem aby organizm funkcjonował jak trzeba, należy zadbać, by żyły i naczynia krwionośne były wolne od złogów na ich ściankach.

Oczyszczanie krwioobiegu można przeprowadzić poprzez chelatacje, czyli specjalne kroplówki, które dostarczają do organizmu substancje rozpuszczające wapń w blaszkach miażdżycowych. Jednak równie skuteczne są preparaty pochodzenia naturalnego.

Reklama

Rozsmakuj się w occie z jabłek!

Popularnym środkiem oczyszczającym naczynia krwionośne i żyły jest ocet jabłkowy. Można kupić gotowy produkt, ale lepiej zrobić go samemu, bo wtedy mamy pewność co do jego naturalnego pochodzenia. Trzeba zetrzeć na tarce sześć dużych jabłek i zalać je czterema litrami ciepłej wody, dodać półtorej szklanki cukru, odrobinę drożdży w kostce, kawałek skórki chleba razowego i całość zostawić w glinianym garnku na dziesięć dni. Potem odcedzić, znów dosypać szklankę cukru i odstawić na następne 40 dni. Uzyskany ocet trzeba przechowywać w ciemnej butelce w chłodnym miejscu. Jest on bogaty w wiele składników mineralnych, m.in. pektynę, która obniża poziom złego cholesterolu (LDL) we krwi i zapobiega miażdżycy, oraz witaminę E poprawiającą pracę serca. Ocet ten możemy spożywać bez umiaru, zatem jak najczęściej wlewajmy go do sałatek, dań mięsnych i sosów!

Z mocą czosnku oraz cytryny

Do oczyszczenia żył warto także zastosować nalewkę czosnkową. Otrzymasz ją, wyciskając do słoja trzysta gramów czosnku. Miazgę należy zalać szklaną spirytusu i dobrze wymieszać. Potem słoik wstawić do lodówki na dziesięć dni, wyjąć, odcedzić płyn i znów odstawić go na kolejne dwa dni. Dopiero po tym czasie nalewka jest gotowa. Trzy razy dziennie przed posiłkami zażywamy kilka jej kropli rozpuszczonych w łyżce mleka. Warto także zainteresować się cytrynową miksturą oczyszczającą. Aby ją przygotować, trzeba wycisnąć sok z pięciu cytryn, do dać taką samą ilość miodu i wycisnąć ząbki z trzech główek czosnku. Następnie całość wymieszać i wstawić do lodówki, gdzie powinna stać przez tydzień. Po tym czasie odcedzić płyn z kawałków czosnku i oczyszczająca mikstura gotowa. Ale nie stosujemy jej w dużych ilościach - na czczo codziennie przyjmujemy po jednej łyżce stołowej.

Agnieszka Pacuła

Twoje Imperium
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | oczyszczanie | ocet jabłkowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy