Reklama

Wylecz zatoki bez antybiotyku

Zanim zdecydujesz się iść do lekarza, rób ciepłe okłady z soli lub gorczycy oraz inhalacje z majeranku i korzennych przypraw.

Rady na ból głowy

 Zrób ciepły okład z soli albo białej gorczycy. Szklankę gorczycy lub soli gruboziarnistej (najlepsza będzie kamienna lub morska) podgrzej na suchej patelni lub w piekarniku. Następnie przesyp je do bawełnianej skarpetki. Mocno zawiąż, aby sól albo gorczyca się nie wysypała. Uformuj okład i połóż go na czole. Zanim przyłożysz kompres, zwilż czoło wodą, aby ciepło zbyt mocno nie podrażniło skóry. Trzymaj do ostygnięcia. Po zabiegu nie wychodź na zimno, zostań przez 3-4 godziny w domu.

  Do snu nie kładź się na plecach bez poduszki. Taka  pozycja sprzyja gromadzeniu się wydzieliny w zatokach i nasileniu bólu. Koniecznie śpij z uniesioną głową, np. połóż pod nią dwie poduszki lub włóż pod poduszkę złożony koc. W ciągu dnia unikaj pochylania głowy i jej nadmiernego unoszenia, szybkiego przekręcania, bo te ruchy wzmagają ból.

Reklama

Pomoc przy katarze

 Nawilżaj powietrze. Wymieszaj 5 kropli olejku eukaliptusowego lub sosnowego z połową litra wody. Następnie wlej do spryskiwacza do kwiatów (wcześniej wyparz go). Rozpylaj roztwór w powietrzu kilka razy w ciągu dnia. To ułatwi ci oddychanie i pomoże w szybszym pozbyciu się kataru.

Kilka razy w ciągu dnia wąchaj woreczek  z przyprawami. Wymieszaj po 1/2 łyżeczki cynamonu i kardamonu z 1/2 łyżeczki chili. Zawiń przyprawy w małą, ogrzaną na kaloryferze ściereczkę. Przystawiaj do nosa. Przed każdym użyciem możesz ogrzać okład na kaloryferze.

Usuwanie śluzu

Co drugi dzień zrób płukanie zatok. Najpierw przygotuj roztwór - pół płaskiej łyżeczki soli morskiej rozpuść w połowie litra przegotowanej letniej wody (ok. 37ºC). Możesz też użyć roztworu soli fizjologicznej 0,9 proc. Będziesz potrzebowała gruszki (aspiratora do nosa, ok. 7 zł). Pochyl głowę nad zlewem, tak by mogła dotykać prawego ramienia. Lewa dziurka nosa ma być skierowana ku górze. Włóż do niej końcówkę gruszki na głębokość ok. 1 cm i naciśnij ją, by płyn mógł dotrzeć do zatok i je przepłukać. W momencie płukania przestań oddychać przez nos, a zacznij przez usta. Płyn powinien przepłynąć przez zatoki nosowe i wypłynąć drugim otworem nosa. Gdyby wpadł do ust, wypluj go. Delikatnie wydmuchaj nos i powtórz zabieg dla drugiej dziurki. Przerwij zabieg, gdy nagle pojawi się pieczenie, krwawienie z nosa lub będzie doskwierać ci uczucie pełności w uszach.

3 razy dziennie pij i wdychaj napar z majeranku. 2 łyżeczki suszonego lub świeżego majeranku zalej szklanką wrzącej wody. Przykryj spodeczkiem. Parz pod przykryciem 10 minut. Przed wypiciem pochyl się nad szklanką i wdychaj lecznicze opary przez 15 minut.




Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy