Reklama

Pozbądź się blizn

Natura wyposażyła nas w wiele specyfików do walki z bliznami. Są to zioła, soki i wyciągi roślinne oraz naturalne olejki, które pomagają w ich leczeniu.

Ważne jest jednak, aby stosować je systematycznie. Wszystkie kuracje wymagają cierpliwości, bo 2 tygodnie na pozbycie się śladu na skórze to stanowczo za krótko. Należy je stosować nawet 6 miesięcy. Specyfiki spłycające i rozjaśniające blizny najlepiej nakładać wieczorem, po kąpieli lub prysznicu, gdy skóra jest rozgrzana i lekko rozpulchniona.

Olejki

Rycynowy, migdałowy, drzewa herbacianego, a zwłaszcza rokitnikowy zapobiegają tworzeniu się blizn oraz spłycają  te już istniejące. Olejek można stosować punktowo na skórę (oprócz migdałowego - ten tylko po rozcieńczeniu) lub łączyć z sokiem cebulowym, z aloesu, naparem rumiankowym.

Reklama

Wyciąg

 Np. z cebuli  jest składnikiem maści na blizny dostępnych w aptece bez recepty. Z rozgotowanej, osączonej i roztartej cebuli przygotuj okład. Możesz łączyć go z kremem albo z olejkiem. Smaruj skórę miksturą 1-2 razy dziennie.

Aloes

Ma podobne właściwości. Przygotuj liść trzyletniej rośliny, umyj, osusz i włóż do lodówki na dobę. Ze schłodzonego liścia wydrąż miąższ lub wyciśnij sok, nanieś na gazę i przyłóż do skóry. Zabandażuj i zostaw na 30 min.

Zielona herbata, kozieradka

 Z ziół przygotujesz napar lub odwar. Płaską łyżeczkę nasion kozieradki lub łyżkę rumianku zalej szklanką wody, powoli zagotuj, ostudź. Sprawdzi się także napar zielonej herbaty. Nasącz nim gazę, przyłóż do skóry, pozostaw 30 min. Rób codziennie.

Miód

Najlepiej stosować go zaraz po zagojeniu rany, aby zapobiec powstawaniu blizn. Smarując nim skórę, spłycisz i rozjaśnisz zmianę. Miód można łączyć z olejkiem lub z sokiem aloesowym.

Czytaj też: Jak stosować przywrotnik na blizny?

Jak i kiedy stosować masaż na blizny?

Jak sprawdzić, czy miód jest prawdziwy?

Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy