Reklama

Kuracje, które zlikwidują grzybicę paznokci

Zanim wybierzesz się do lekarza, wypróbuj czosnek, ocet, propolis, jod i jogurt naturalny

Ciepła kąpiel

Na bazie octu. Do małej płaskiej miski wlej pół szklanki zwykłego octu i 2 szklanki ciepłej wody. Roztwór wymieszaj i zanurz w nim na 5 minut dłonie lub stopy z zainfekowanym paznokciem. Następnie osusz ręcznikiem. Zabieg rób co najmniej 3 razy dziennie przez 4 tygodnie.

Pasta

Z czosnku. Rozgnieć na miazgę 3 ząbki czosnku, dodaj kilka kropli oliwy i nałóż na chory paznokieć. Pastę pozostaw na 30 minut. Zabieg powtarzaj codziennie przez 5 tygodni.

Kompres i dieta

Reklama

Z jogurtu naturalnego. Nakładaj go codziennie na paznokcie, które zaatakowała grzybica i pozostaw aż wyschnie. Następnie zmyj ciepłą wodą. Jogurt włącz też do diety, jedz go rano i wieczorem. Żywe kultury bakterii zawarte w nim, znane również jako probiotyki, są skuteczne w leczeniu infekcji grzybiczych.

Okłady

Z propolisu. 5 dekagramów kitu pszczelego zalej litrem spirytusu i odstaw na 14 dni. 2 razy dziennie potrząsaj butelką. Następnie odcedź płyn przez gazę. 5-7 kropli takiej nalewki (lub gotowej kupionej w sklepie zielarskim - 50 ml/18 zł) nanieś na wacik i połóż go na paznokieć. Owiń palec z gazą i pozostaw na noc. Czynność tę powtarzaj codziennie aż do całkowitego wyleczenia.

Z jodu. Jedną kroplę 5-procentowego roztworu jodu (roztwór Lugola - 40 g/5 zł - kupisz w aptece) nanieś na zakażony paznokieć. Kurację stosuj raz dziennie przez 20 dni. Uwaga! Po 7 dniach może pojawić się uczucie mrowienia, ale nie ma powodów do niepokoju

Olejki eteryczne

Z drzewa herbacianego. Kroplę olejku nanieś bezpośrednio na zainfekowany paznokieć. Rób to 2-3 razy dziennie przez co najmniej 2 miesiące. Po wyleczeniu kurację stosuj jeszcze przez miesiąc, aby mieć stuprocentową pewność, że grzyb został usunięty na dobre.

Zdezynfekuj buty

Soda oczyszczona. Najlepiej byłoby, gdybyś na czas kuracji kupiła nowe buty, które również należy zdezynfekować. Wsyp do nich odrobinę sody oczyszczonej, która niszczy chorobotwórcze mikroorganizmy.

Formalina. Stare buty wyrzuć lub jeśli nie możesz sobie na to pozwolić - zdezynfekuj je 10-procentowym roztworem formaliny (kupisz go w aptece lub w sklepie chemicznym). Do każdego buta włóż kłębek waty nasączony formaliną i umieść na dobę w szczelnie zamkniętym plastikowym worku. Trzymaj w ciepłym miejscu, a następnie wietrz je przez kilka godzin na świeżym powietrzu (np. na balkonie).

Ważne! Zamiast formaliny do nasączenia waty możesz zastosować także roztwór preparatu przeciwgrzybiczego i przeciwbakteryjnego - chinoksyzolu. Tabletki rozpuszcza się wodzie i dopiero w tym roztworze namacza się watę.

Zobacz również:

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama