Reklama

Jaka woda jest dla ciebie najlepsza?

Każdemu będzie służyć inna. Dla zaspokojenia pragnienia możemy pić i kranówkę, ale co na to nasz organizm?

Mineralna czy źródlana?

Wody źródlane często pochodzą z płytszych warstw niż mineralne, zawierają więc mniej składników mineralnych. Większość z nas powinna pić wody średnio- lub wysokozmineralizowane, czyli o zawartości składników mineralnych powyżej 500 mg/l. Te o niższej mineralizacji zaleca się dzieciom, kobietom w ciąży, osobom z chorymi nerkami.

Dopasuj wodę do diety

Czytaj etykiety składników mineralnych na butelkach. Jeśli na przykład jesz mało nabiału, powinnaś pić wody o wysokiej zawartości wapnia. Sporo solisz? Wybieraj wodę,  w której jest mało sodu.

A co z kranówką?

Jest bezpieczna i zdatna do picia, niestety, nie ma tych zalet i smaku, co mineralna. Jeśli zdecydujesz się na picie wody z kranu, kup przynajmniej dzbanek ze specjalnym filtrem, który wzbogaci ją w jony magnezu.

Reklama

***

Hania ma 17 miesięcy i SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Innowacyjna terapia genowa kosztuje ponad 9 milionów złotych. Środki potrzebne są jak najszybciej, bo warunkiem przystąpienia do leczenia jest rozpoczęcie go przed ukończeniem drugiego roku życia. Niestety, w prowadzonej od sześciu miesięcy zbiórce, nadal brakuje ponad czterech milionów złotych.

JEŚLI MOŻESZ, WESPRZYJ ZBIÓRKĘ: www.siepomaga.pl/haneczka

Przeczytaj historię Hani: Bez terapii genowej Hania nie ma szans. Pomóż dokończyć zbiórkę


Życie na gorąco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy