Reklama

Aby zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera

Pomogą w tym zielona herbata i szałwia, uznane ostatnio za wybitnie skuteczne w profilaktyce tej choroby. Potrzebujesz też kwasów omega-3 (oleje roślinne, tłuste ryby), należy zaś wystrzegać się tłuszczów nasyconych (masła, tłustego nabiału i wieprzowiny). Ważne są witaminy z grupy B, kluczowe dla układu nerwowego (zielone warzywa, kasze, pełnoziarniste pieczywo). Polub przyprawy curry i kurkumę zawierające bogatą w przeciwutleniacze kurkuminę. Zadbaj też o magnez (migdały, morele), żelazo (wołowina), cynk (ryby) i lecytynę (tofu, jaja).

Śniadanie

 Owsianka z żurawiną i orzechami z mlekiem migdałowym, czarna kawa.

Albo: dwie kromki chleba razowego skropione oliwą, z filetem z kurczaka, sałatą i pomidorem, kakao bez cukru. Drugie śniadanie Sałata z dodatkiem fasolki mung, ogórka kiszonego  i cebuli, zielona herbata.

Obiad

 Barszcz czerwony, potrawka z królika lub indyka z marchewką  i groszkiem, ziemniaki z wody, kompot. Albo: chudy bulion drobiowy z makaronem, kasza gryczana, gulasz wołowy i sałata  z sosem winegret, kompot.

Podwieczorek

Pięć biszkoptów, jabłko lub pomarańcza, filiżanka naparu z szałwii.

Reklama

Kolacja

Plaster wołowiny pieczonej z listkami szałwii, sałatka z awokado, pomidora, cebuli, czosnku i oliwy, posypana natką. Woda z cytryną.

Albo: łosoś z cebulą i cytryną pieczony w papilocie, dwa plastry gotowanego batata, mizeria.

Na Żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy