Reklama

​Kurkuma na reumatyzm

Kurkumina to żółty barwnik otrzymywany z kłączy rośliny o nazwie Curcuma longa. To silny antyoksydant. Chroni komórki organizmu przed starzeniem się.

Działa też przeciwzapalnie. Walczy z reumatyzmem, chorobami układu krążenia, głównie miażdżycą, i nowotworami. Chroni wątrobę, a najnowsze badania potwierdzają, że zapobiega rozwojowi choroby Alzheimera.

Warto pamiętać, że kurkumina najlepiej przyswajana jest z żywnością, z dodatkiem ostrej papryki i pieprzu. Dlatego starajmy się jeść dwa lub trzy posiłki tygodniowo z dodatkiem kurkumy albo curry.

Można dodawać je do zup, sałatek i barwić nimi ryż. Kurkumę można przyjmować także w tabletkach. Polecana dawka: od 2 do 6 kapsułek dziennie.

Reklama

Ważne! Osoby chore na reumatyzm, włączając do diety kurkumę, powinny uzupełniać dodatkowo witaminę C oraz selen.

Medyczne prawdy i mity o sposobach na bóle stawów. Jak złagodzić dolegliwości?

1 Kinesiotaping działa wyłącznie przeciwbólowo. NIE

Metoda, polegająca na oklejaniu bolącego stawu specjalnymi taśmami, nie tylko uśmierza ból, ale też zwiększa ruchomość mięśni i stawów.

2. Pomocne są zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków. TAK

Dzięki tzw. ultrasonoterapii naświetlana tkanka poddawana jest mikromasażowi. Daje to efekt przeciwbólowy i rozluźniający.

3. Woda nie wspomaga leczenia stawów. NIE

Owszem, wspomaga. Zabiegi pomagające w bólach reumatycznych, to np. masaż podwodny, kąpiel wirowa, bicze szkockie, kąpiel borowinowa itp.

4. Krioterapia zmniejsza stany zapalne stawów. TAK

Schładzanie chorego miejsca strumieniem zimnej pary azotu o temperaturze od ok. -150°C do -180°C uśmierza bóle, zmniejsza

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: kurkuma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy