Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wróżby z herbacianych listków

Przyjrzyj się dokładnie fusom, a dowiesz się, co przyniesie ci jutro. Gdy na spodku ujrzysz znak podobny do drzewa, czeka cię szczęście w miłości i pracy.

Przygotowanie i picie herbaty w wielu azjatyckich krajach jest rytuałem, w który angażują się często wszyscy członkowie rodziny. Z tamtych rejonów pochodzą także wróżby i przepowiednie z herbacianych listków.

Reklama

Odgadywanie przyszłości metodą tego typu zacznij od zakupu odpowiedniego gatunku herbaty. Najlepsza jest chińska. Jej listki na ogól tworzą wyraźne symbole. Fusy innych gatunków tego aromatycznego napoju na dnie filiżanki bądź na spodku przybierają formę bezkształtnej masy, z której nic nie będziesz mogła odczytać.

Wybór filiżanki również ma duże znaczenie. Najlepiej, gdyby miała szeroki otwór i ukośne ścianki boczne. Jej dno, podobnie jak spodek, powinno mieć biały kolor, gdyż na takim tle najwyraźniej zobaczysz znaki utworzone przez listki.

Najpierw zaparz herbatę, zrób to w następujący sposób. Wieczorem, po zachodzie słońca, kiedy już zakończysz wszystkie prace domowe, zagotuj wodę. W filiżance umieść tyle listków, by herbata ci smakowała. Poczekaj 2-3 minuty, aż woda ostygnie, dopiero wtedy zalej herbatę.

Po jej wypiciu, gdy w filiżance zostanie mało płynu, mniej więcej tyle, ile mogłoby się zmieścić na łyżeczce, postaw naczynie na stole. Następnie uchwyć filiżankę lewą ręką. Od tej chwili staraj się nie odrywać myślami od wróżby, bowiem zaczyna się magiczna część rytuału. Potem lewą ręką, w której trzymasz naczynie, wykonaj trzy ostrożne kuliste ruchy nad spodkiem. Zapamiętaj - twoja ręka musi obróci się w kierunku przeciwnym do ruchu zegara.

Za każdym obrotem skup się intensywnie na ciążącym I ci problemie, który pragniesz teraz rozwiązać, na przykład wymawiaj w myślach słowa "mam kłopoty w pracy" albo "kłócę się z mężem". Gdy będziesz kończyła trzeci obrót, musisz powolnym ruchem postawić filiżankę na spodku dnem do góry. Uważaj, by nie rozlać resztki napoju. Jeśli zrobisz to w momencie, kiedy herbaciane listki jeszcze krążą w naczyniu, wówczas znajdą się na spodku i ułożą się w tajemne znaki.

Filiżankę odwróć po kilku minutach. Gdy odsłonisz spodek i spojrzysz na listki, nie oczekuj, że natychmiast dostrzeżesz ułożone z nich rysunki. Staraj się spoglądać na nie, zmieniając kąt patrzenia - to najlepszy sposób, aby w pozornie bezładnym ich rozłożeniu zauważyć symbole. Jeśli jednak listki nie układają się w znaki, nie próbuj na siłę ich sobie wyobrazić, gdyż wróżba będzie nieważna.

Staraj się interpretację powiązać z sytuacją życiową, w której się obecnie znajdujesz.

ANTENA - W najbliższym czasie zachowaj ostrożność. Ten znak ostrzega cię przed złośliwymi plotkami.

BALON - Twoja sytuacja materialna znacznie się poprawi. Spodziewaj się awansu i podwyżki.

BRANSOLETA - Jeśli kogoś kochasz, spodziewaj się trwałego i bardzo udanego związku, a nawet ślubu.

BUKIET - Poznasz nowych, prawdziwych przyjaciół. Znak ten zapowiada również zaspokojenie ambicji.

CYRKIEL - Ktoś zaufa ci i powierzy ciekawe zadanie. Jeśli uwierzysz w siebie - sukces murowany.

DRABINA - Awans w pracy oraz uznanie w oczach rodziny. Uważaj jednak na zawistnych ludzi.

DRZEWO - Jeśli listki herbaty ułożą się w kilka drzew, zaznasz dobrobytu i miłości w swoim życiu.

GARNEK - Poświęcisz się rodzinie i dzieciom, i będzie ci to sprawiało wiele satysfakcji i radości.

TRÓJKĄT - Oznacza szczęście, gdy podstawa znajduje się na dole. Gdy jest na górze - czeka cię klęska.

Zwiedź magiczną strefę

Astro.pl

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje