Przejdź na stronę główną Interia.pl

Pomysły na jesienne wesele

Martha Stewart podpowiada, jakimi pomysłami możesz zaskoczyć gości na swoim weselu.

Gra świateł

Tradycyjne wydrukowane na papierze zaproszenie możesz uzupełnić spersonalizowanym brelokiem-projektorem LED, który będzie wyświetlał datę twojego ślubu. Do każdego projektora załącz etykietkę, na której będą wydrukowane szczegóły dotyczące ślubu. Pamiętaj o bezpiecznej kopercie, która uchroni brelok przed uszkodzeniem.

Luksusowa porcelana

Reklama

Nie musisz pochodzić z rodziny królewskiej (ani nawet bogatej), by serwować weselne posiłki na porcelanie ozdobionej twoim monogramem lub innym spersonalizowanym szczegółem. Na papierze transferowym do kalkomanii wodnej możesz wydrukować dowolny wzór np. motyle, kokardki, sylwetki młodej pary, a następnie nanieść go na zastawę.

 Jeśli przyozdobienie 200 talerzy na duże wesele wydaje ci się zbyt ambitnym przedsięwzięciem, możesz dekorować tylko zastawę na głównym stole, lub wykorzystać ten pomysł na mniejszym przyjęciu, np. wieczorze panieńskim.

Potrzebujesz:

Klipart z wybranym wzorem

Drukarka

Papier do kalkomanii

Nożyczki

Miska

Talerz ceramiczny

1. Wydrukuj wzór na papierze do kalkomanii zgodnie z instrukcją producenta. Precyzyjnie wytnij wzór za pomocą nożyczek

2. Zanurz wycięty fragment papieru w misce z letnią wodą na 20-40 sekund, aż kalka zacznie się ślizgać na papierze.

3. Usuń papier a kalkę umieść na czystej powierzchni ceramiki. Palcem usuń  bąbelki powietrza.

  4. Odstaw na 3 godziny. Jeśli robisz wodoodporną kalkomanię, możesz wstawić na 15 minut do piekarnika (160 st. C).

Jak rozkręcić towarzystwo?

Doskonałym pomysłem może być gra towarzyska Trivia. Wydrukuj flagi z pytaniami dotyczącymi ciebie i twojego narzeczonego i przyklej je do patyczków. Możesz wbić je w ciastka lub ozdobić nimi drinki, a następnie obserwować, jak goście odpytują się z wiedzy o was.  Kto wygrywa? Wszyscy!

  Obraz w tle

Wszystkie spojrzenia będą wyprzedzać cię w drodze do ołtarza, więc zaoferuj im coś, na czym będą mogły się zatrzymać, a co jednocześnie stanie się charakterystycznym znakiem twojego wesela. Doskonałym pomysłem jest indywidualnie dobrane tło. Firmy takie jak Murals Your Way wydrukują wzór, jakiego sobie zażyczysz: Neoklasyczną fasadę, kwiatowe wzory, abstrakcyjne kompozycje na powlekanym papierze lub  płótnie, które można zawiesić w dowolnym pomieszczeniu.

Trochę przypraw

Kolejne doskonałe połączenie, które może cię podekscytować (pierwsze to ty i twój narzeczony) to cukier i kardamon. Są to kluczowe składniki ciasta "Prawdziwa miłość" podawanego na wielu lankijskich weselach.

Reklama

Najlepsze tematy

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje