Reklama

Magia zapachu

Hiacynty to najpiękniejsze wiosenne kwiaty. Warto wiedzieć, jak o nie zadbać.

Do doniczki, wazonu i dekoracji

Pozostawione bez wody hiacynty dość długo zachowują świeżość, nadają się więc nie tylko do uprawy, ale też do robienia florystycznych dekoracji.

Rada: Pojedyncze dzwoneczki hiacyntów nawlekaj na cieniutki drucik, nadając im dowolne kształty.

Kwiat jak mityczny bohater

Hiacynt to greckie imię, pochodzące od mitycznego Hyakintosa. Ten słynący z wyjątkowej urody młodzieniec, ukochany boga Apollina, został raniony przez zazdrosnego boga wiatru Zefira. Z krwi Hyakintosa wyrosły kwiaty o szlachetnym kształcie i boskim aromacie, które otrzymały jego imię.

Reklama

Rada: Hiacynty w doniczkach podlewaj dość często, co 3-4 dni, ale niezbyt obficie.

W kontrastowych kolorach

Doniczki z hiacyntami warto ozdobić barwną osłoną - najlepiej w kontrastującym z nimi kolorze. Możemy ją zrobić z filcu. Wycinamy kilka kwiatowych płatków i przyklejamy je dokoła doniczek taśmą dwustronną (ważne, aby były od nich nieco wyższe). Całość przewiązujemy ozdobną wstążką.

Rada: Zapach hiacyntów jest tak intensywny, że jedna roślina wystarczy, by pachniał nimi cały pokój. Dlatego lepiej nie stawiaj kwiatów w sypialni. Bądź szczególnie ostrożna, jeśli w domu jest alergik - woń tych kwiatów może wywołać duszności.

Wygodna uprawa

To jedna z nielicznych roślin, którą uprawia się w specjalnie dla niej zaprojektowanym wazoniku. Ale z powodzeniem zastąpi go zwykła plastikowa butelka. Wystarczy przeciąć ją na dwie części i tę górną, szyjką do dołu, włożyć do dolnej. W takim "wazonie" korzenie będą mogły do woli pić wodę, a cebulce nie zagrozi jej nadmiar. Do górnej części możemy dla ozdoby wsypać kolorowe szkiełka.

Rada: Dolewając wody do butli, uważaj, by nie było jej za dużo. Cebule nie mogą być w niej zanurzone, bo szybko zgniją.


Życie na gorąco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy