Reklama

Fabryka Indywidualności

Bukiet, wianek, pokrowce - czy to tylko dekoracje? Nie do końca. Wszystkie te elementy mogą być przypadkowe lub opowiadać sobą pewną intrygującą historię.

Coraz częściej Państwo Młodzi przywiązują dużą wagę do dekoracji. Nie tylko liczy się, aby były ładne, dopasowane do okoliczności czy miejsca. Mają też podkreślać indywidualność i wyjątkowość Młodej Pary. Mają wyrażać ich charakter i zawierać w sobie historię, ich historię. Często goście początkowo nie zdają sobie sprawy z tego, ile wysiłku i z jaką pieczołowitością oraz starannością przygotowywane są dekoracje. Dopiero z perspektywy czasu widać, jak wiele detali w tym dniu było nacechowane Młodą Parą, jak wszelkie elementy podkreślały jego wyjątkowość.

Los zaklęty w kwiatach

Reklama

Pewną historię rozpoczynają opowiadać kwiaty oraz kolorystyka. To, które gatunki kwiatów zostały wybrane i dlaczego akurat w konkretniej kolorystyce, wyraża gust przyszłych nowożeńców, a często są one symbolem - pierwszy kwiat podarowany Pannie Młodej czy zapach powietrza, który towarzyszył pierwszym spotkaniom. Kolor przewodni może nawiązywać do koloru koszuli przy zaręczynach czy pierwszych romantycznych zbliżeniach.  

Zaproszenie - pierwszy symbol

Pierwsze skrzypce gra oczywiście zaproszenie, to ono jest zapowiedzią i przedsmakiem wszystkiego, co nastąpi później. Może mówić wiele lub być bardzo zachowawcze, aby móc zaskoczyć gości. Kształt zaproszenia, kolor koperty, krój pisma czy jego faktura wiele mówią o Młodej Parze. Już zaproszenie może zacząć opowiadać historię, do jakiej zapraszają nas Państwo Młodzi. Czemu na zaproszeniu nie umieścić podobizny drzewa, pod którym poznali się przyszli małżonkowie? A może ten motyw umieścić dalej w candy barze, na muffinach, w wielkim drzewie jako księdze życzeń, które jednocześnie będzie piękną dekoracją centralną sali? Czemu nie podarować gościom w podziękowaniu miniaturki drzewka?



Upodobania i tradycja

Równie ważne jak zaproszenie jest dekoracja miejsca zaślubin. Tu oczywiście liczy się klimat - czy ma być to chwila mistyczna czy romantyczna, a może bardziej szalona? Tu również można wyrazić swój charakter - a może Panna Młoda kocha żaboty i koronkę? A może uda się to wyrazić poprzez pokrowce na krzesła w miejscu ślubu?  Może miejsce ślubu z truskawkami, które kojarzą się pannie z rodzinnym domem?

Bukiet i butonierka również są bezpośrednimi sposobami wyrazu. Butonierka z emblematem ulubionego klubu piłkarskiego? A może ukłon w stronę tradycji i bukiet wykończony koronką z sukni mamy i babci? A co powiedziecie na małą niespodziankę, którą mogą zrobić sobie młodzi nawzajem? Butonierka z repliką gitary, która stała się prezentem od żony dla męża - brzmi kusząco?

Wyjątkowość miejsca

Dekoracja sali to kolejny element, gdzie spotykamy się z indywidualnością. Table plan, który zawiera rasy koni zamiast numerów to nazwy zwierząt, które wspólnie uratowali Państwo Młodzi. Dynie jako dekoracje to odzwierciedlenie deseru jaki Młodzi jedli po zaręczynach. Hortensje w donicach na wejściu to pamiątka po pierwszym urlopie. Folkowe klimaty i lekkie polne dekoracje to przejaw pochodzenia Panny Młodej. Ekologiczne plastry drewna, mech, lniane obrusy to wyraz proekologiczne nastawienia i światopoglądu Pana Młodego. A figurki na torcie ze Star Wars to ulubione postaci z filmu. Mniejsze i większe elementy, które opowiadają historie, zdradzają szczegóły z życia przyszłych małżonków.

Dekoracje na zewnątrz to dopełnienie. Drogowskazy z imionami kierujące Gości na miejsce przyjęcia, inicjały wysypane z kwiatów czy dywan w wybranej kolorystyce.

We wszystkich dekoracjach można zawrzeć osobiste akcenty Pary Młodej. Warto to robić, gdyż to chwila niepowtarzalna i wyjątkowa, a dbałość o każdy detal cieszy oko na zdjęciach przez długie lata.

Paulina Kostanek

Wedding
Dowiedz się więcej na temat: ślub | moda ślubna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy