Przejdź na stronę główną Interia.pl

Warszawska Platforma Tańca 2015

Inauguracyjny spektakl oficjalnie otwierający Warszawską Platformę Tańca 2015 odbędzie się 19 marca w Mazowieckim Instytucie Kultury w ramach comiesięcznego cyklu przedstawień Teatru Tańca. Gośćmi wieczoru będzie kolektyw Szostak/Chlewińska z dwoma prezentacjami: "Ciało. Dziecko. Obiekt." oraz "DP1 (Dehumanized Project Nr 1)".

Spektakl "Ciało. Dziecko. Obiekt." zgłębia zagadnienia doświadczenia dzieciństwa. To czas zachowany w pamięci rodzinnej i indywidualnej. Dzieciństwo składa się ze śladów oraz przedmiotów - zabawek, notesów, obiektów - przywołujących dawne smutki, lęki i radości. Jak duże może być nasze muzeum dzieciństwa? Czy mieści nam się w kieszeni, a może sięga chmur, jest zwykłą anegdotą czy też nieprzepracowanym wspomnieniem? Artystkę interesuje praca z pamięcią, cielesna re-konstrukcja stanów i znaków przeszłości, rzeczywistości minionej w wymiarze kulturowo-społecznym, jak i indywidualnym.

Reklama

Koncept/choreografia/wykonanie: Iza Szostak, oprawa wizualna/muzyka/wykonanie: Kuba Słomkowski.

"DP1" to nie jest spektakl, to nie koncert, to nie film, to nie instalacja, to nie wykład, to nie performens. Dehumanized Project Nr 1 to eksperyment na temat dehumanizacji i "new singularity". To zderzenie antyglobalistycznych idei z improwizowaną muzyką, nowym tańcem i konwencją absurdalnego show. DP1 to jest spektakl, to koncert, to film, to instalacja, to wykład, to performens.

Realizacja/wykonanie: Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann, tekst: Julia Holewińska.

Po spektaklach odbędzie się krótka dyskusja, którą oprowadzi ją pani Hanna Raszewska.

19 marca, godz.: 19:00

Scena Elektoralna

Mazowiecki Instytut Kultury

Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa Wstęp wolny (po uprzednim zalogowaniu się na stronie Warszawsieja Platformie Tańca.

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa w ramach projektu Warszawska Platforma Tańca 2014-2016.


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje