Przejdź na stronę główną Interia.pl

Enter Music Festival Leszka Możdżera

Leszek Możdżer, uznany na całym świecie pianista i kompozytor, zaprasza na Enter Music Festiwal w Poznaniu artystów, którzy znajdują się różnych momentach swojej muzycznej drogi, ale nie ustają w twórczych poszukiwaniach i chętnie dzielą się z publicznością ich efektami.

Dwie ważne muzyczne premiery, dwa projekty specjalne i ucieczki daleko poza schemat jazzowego festiwalu - tak w skrócie wygląda program trzeciej edycji Enter Music Festival Leszka Możdżera, który w dniach 28 - 29 maja odbędzie się w Poznaniu, nad Jeziorem Strzeszyńskim.

Możdżer Danielsson Fresco

Reklama

Podczas festiwalu odbędzie się premiera długo oczekiwanego trzeciego studyjnego albumu trio Możdżer Danielsson Fresco, który muzycy nagrali w Alvernia Studios w Krakowie. Przeczytaj więcej o płycie

Caecilie Norby

Enter będzie też miejscem światowej premiery nowej płyty gwiazdy jazzowej wokalistyki, Caecilie Norby: "Silent Ways".

Płyta, na której usłyszymy też Możdżera i Danielssona zawiera utwory Leonarda Cohena, Paula Simona, Boba Dylana czy Johna Fogerty’ego, naturalnie w nowych aranżacjach.

Zohar Fresco

Specjalny projekt zaprezentuje też na scenie nad Jeziorem Strzeszyńskim Zohar Fresco, który zaprosił do współpracy trzech muzyków, z którymi nigdy wcześniej nie spotkał się razem na jednej scenie.

Adrian Gaspar

Również młody rumuński pianista, Adrian Gaspar, na prośbę Leszka Możdżera wróci do koncepcji bałkańskiego jazzu i przyjedzie do Poznania z nowym składem, z którym zaprezentuje poznańskiej publiczności porywający materiał muzyczny "Balkanix".

Marialy Pacheco

Jako pierwsza na scenie pojawi się Marialy Pacheco, kubańska pianistka z australijskim paszportem, laureatka ubiegłorocznego konkursu "Solo Piano" na Montreux Jazz Festival, którego jury przewodniczył Leszek Możdżer.

Ba Cissoko

Koncert zamykający festiwal: afrykański septet Ba Cissoko, na wzór ubiegłorocznego koncertu Nils Landgren Funk Unit - będzie miał za zadanie roztańczyć publiczność piknikowo-jazzowego festiwalu.

Więcej informacji na: www.enterfestival.pl

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje