Reklama

Jak niebanalnie zapakować prezent?

Jak efektownie zapakować prezent w szary papier, czy elementy ozdobne mogą być również smaczne i czy zawsze prezent wymaga dodatkowego pudełka? Przedstawiamy nietuzinkowe sposoby na opakowanie świątecznych podarków.

Prezenty, podobnie jak pięknie podane dania, powinny cieszyć oko, jeszcze zanim po nie sięgniemy. Oczywiście najważniejsze jest to, co w środku, ale ładne opakowanie budzi ciekawość i pozytywnie nastraja. Niestety pakowanie prezentów stanowi dla większości z nas nie lada wyzwanie, dlatego zazwyczaj skupiamy się na tym, żeby w ogóle zadaniu podołać, nie myśląc już wcale o estetyce. Tymczasem niebanalne opakowanie wcale nie musi przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie że w tym roku stawiamy na minimalizm - opakowania ekologiczne, prostotę i klasę. Epoka wielkich kokard, falban i pstrokatych papierów na szczęście już dawno minęła. Nie musimy więc ozdabiać prezentów w misterne ornamenty, wystarczy parę prostych ozdób.

Reklama

Moda na ekologię

W tym roku panuje moda na oparty na ekologicznych rozwiązaniach skandynawski minimalizm.

Im mniej, tym lepiej, dlatego zamiast kolorowego papieru w Mikołaje i choinki lub motywy florystyczne, które cieszyły się popularnością w poprzednich latach, lepiej sięgnąć po zwykły, szary papier. Tak zapakowany prezent należy przepleść lnianym sznurkiem. Wygląda jak paczka wysłana 100 lat temu? O to właśnie chodzi! Teraz należy dodać świąteczne akcenty. By zachować ekologiczny charakter opakowania, wystarczy przywiązać gałązki iglastych krzewów lub pomalowane na biało szyszki. Można też przykleić laski cynamonu i suszone plastry pomarańczy. Pamiętajmy tylko, by nie przesadzić z ilością ozdób. Chodzi o to, by jedynie zaakcentować świąteczny charakter opakowania.

Piękno samo w sobie

Prezent nie zawsze wymaga opakowania. Przecież kwiatów nie wręczamy zawiniętych w papier. Bywają takie przedmioty, które same w sobie wyglądają pięknie, więc lepiej jest delikatnie podkreślić ich urok, zamiast zakrywać papierem czy torebką prezentową. Do takich podarunków należą perfumy, których wymyślne pudełka i flakony są wyjątkowym opakowaniem dla kryjącego się w środku zapachu. Ich wyrafinowane kształty i stylowe pudełka producenta często nie wymagają papieru prezentowego. Możemy po prostu opakować je w przeźroczystą ozdobną folię i załączyć minimalistyczny bilecik z imieniem obdarowywanej osoby. W przypadku tak eleganckiego prezentu sprawdzi się również czarny lub złoty papier. 

Papier prezentowy DIY

Samodzielne ozdobienie papieru co prawda wymaga już większych zdolności manualnych, niemniej jednak warto spróbować to zrobić - niebanalne opakowanie na pewno zostanie docenione przez najbliższych.

Jak stworzyć autorski papier prezentowy? Bierzemy szary lub biały papier, kawałek gumy (może być linoleum lub zwykła gumka ołówkowa), tusz lub farbę oraz nożyk do tapet. Wycinamy wybrany kształt w gumce - może być to choinka, gwiazdka lub coś trudniejszego, na przykład renifer. Uzyskany stempel zanurzamy delikatnie w farbie, usuwamy jej nadmiar i odbijamy wzór w regularnych odstępach na papierze.

Dużo prostsze będzie ozdobienie papieru śnieżynkami. Bierzemy folię aluminiową lub zwykłą kartkę cienkiego papieru. Odrysowujemy od kieliszka kółka, a następnie je wycinamy. Zginamy je najpierw na pół, a potem jeszcze na ćwierć i wycinamy małymi nożyczkami do paznokci różne wzory na krawędziach. Po rozłożeniu otrzymamy śnieżynki o wymyślnych kształtach. Pięknie ozdobią niebieski papier prezentowy.

Opakowanie ze smacznym dodatkiem

Piernik to obok choinki i Mikołaja chyba najbardziej charakterystyczny symbol świąt Bożego Narodzenia.

Korzenny zapach ciasteczek towarzysz przygotowaniom niemalże w każdym domu. Dlatego idealnie nadają się do upiększenia opakowania prezentowego. Do zrobienia ozdoby konieczne będą foremki, z których wytniemy kształt choinki, gwiazdki, dzwonka czy bombki. Należy również pamiętać o zrobieniu małej dziurki, przez którą można będzie przepleść sznurek lub wstążkę. Upieczone ciasteczka wystarczy przyozdobić jadalnymi farbkami i perełkami. 

Pakowanie prezentów wcale nie musi być czynnością, którą robimy niedbale i na ostatnią chwilę. Jeśli podejdziemy do zadania kreatywnie, może się okazać, że to prawdziwa frajda, która stanie się pretekstem do oderwania się od mniej przyjemnych przedświątecznych obowiązków.


.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy