Reklama

Jak odmłodzić twarz? Domowe sposoby na młody wygląd

Czy w domowym zaciszu możemy odmłodzić twarz niczym w gabinecie medycyny estetycznej? Okazuje się, że tak. Dzisiejsze innowacyjne rozwiązania kosmetyczne pozwalają skutecznie uporać się z pierwszymi oznakami starzenia się skóry.

Po trzydziestce skóra zaczyna tracić sprężystość i młody wygląd. Staje się szara, pojawiają się pierwsze przebarwienia i zmarszczki mimiczne. Na szczęście współczesna branża kosmetyczna podsuwa nam skuteczne oręże w walce z upływającym czasem. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań ogólnodostępne kremy są w stanie zdziałać cuda na miarę kosztownych zabiegów kosmetycznych. Ponadto dają naturalny efekt, a każda z nas zgodzi się z tym, że najlepsze metody odmładzania twarzy opierają się na likwidowaniu oznak starzenia i ujędrnianiu skóry, a nie na nadawaniu sztucznego efektu maski. W jaki sposób odmłodzić twarz przy pomocy ogólnodostępnych kosmetyków?

Retinol: Intensywna regeneracja skóry

Reklama

Nieocenione działanie dla regeneracji skóry ma substancja zwana retinolem, czyli pochodna witaminy A. Stosowana na twarz przenika w głąb i stymuluje regenerację komórek. W efekcie dochodzi do złuszczenia naskórka i "wymiany" tkanek na nowe. Dzięki temu skóra wygląda świeżo, zmarszczki zostają spłycone, a przebarwienia rozjaśnione. Na początku stosowania kremów z retinolem może dochodzić do lekkich podrażnień. Cerę należy stopniowo przyzwyczajać do substancji, dlatego nasz pierwszy kosmetyk powinien zawierać niższe jej stężenie. Lepiej nakładać go na noc, a rano dodatkowo smarować twarz filtrem UV, gdyż pochodna witaminy A zwiększa wrażliwość na słońce i może powodować oparzenia lub powstawanie przebarwień. Retinol występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego, jego roślinną alternatywą jest R-retinol pozyskiwany z zioła Xian Feng Cao. Prócz właściwości powodujących namnażanie się komórek skóry, doskonale nawilża, rozświetla cerę i wspiera odbudowę włókien sprężystych. Po kilku miesiącach stosowania twarz staje się wyraźnie młodsza, ujędrniona i gładsza.

Algi: Odbudowa włókien

Kolejnym pożądanym składnikiem kremów i maseczek są algi morskie, czyli sekret urody Japonek i mieszkanek Hawajów. Uznaje się je za prawdziwe bomby witaminowe, zawierają również mnóstwo mikroelementów. Pod tym względem przewyższają każdą roślinę lądową. W dodatku z łatwością przenikają przez naturalny płaszcz ochronny naskórka. W ten sposób mogą działać od środka. Co daje stosowanie alg na twarz? Ich działanie można porównać do efektów, jakie przynoszą zabiegi z użyciem fal radiowych. Stymulują proces produkcji włókien kolagenu i elastyny, co pozytywnie wpływa na napięcie skóry. Dzięki usprawnieniu mikrokrążenia doskonale odżywiają komórki. W dodatku zapobiegają utracie wody, wspierając ochronne działanie skóry, a jak wiadomo, dobrze nawilżona cera wygląda młodziej.

Kwas hialuronowy: Intensywne nawilżanie

Znamy go z gabinetów medycyny estetycznej, w których służy przede wszystkim do wypełniania zmarszczek i powiększania ust. Jednak kwas hialuronowy można również stosować w domowych warunkach, nakładając go bezpośrednio na twarz, bez użycia strzykawki. Substancja naturalnie występuje w naszej skórze, dlatego jest całkowicie bezpieczna. Pełni rolę wypełniacza przestrzeni międzykomórkowych. Co prawda zawarty w serum czy kremie wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy nie jest w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry, ale za to ma inne działanie, które pozytywnie wpływa na jej stan - tworzy na powierzchni warstwę ochronną, która zabezpiecza przed utratą wilgoci. Z kolei kwas małocząsteczkowy jest w stanie przeniknąć przez naskórek, by nie tylko nawilżać od wewnątrz, ale i ujędrniać skórę. Najlepiej szukać kosmetyków, które zawierają obydwa rodzaje kwasu.

Witamina C: Działanie antyoksydacyjne

Choć dostarczamy ją do naszych organizmów wraz z pożywieniem, to nieporównywalnie lepszy efekt daje bezpośrednie zastosowanie jej na skórze, dlatego kremy z witaminą C cieszą się niesłabnącą popularnością. Przede wszystkim znaczenie ma jej bardzo silne działanie antyoksydacyjne, polegające na zwalczaniu wolnych rodników. Ich nadmiar wynika m.in. z zanieczyszczenia powietrza i promieniowania UV i powoduje szybsze starzenie się skóry. Właśnie przed tymi czynnikami chroni witamina C. W dodatku kosmetyki zawierające ten składnik są w stanie zapobiec powstawaniu przebarwień oraz wspomagają produkcję kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Witamina C jest prawdziwym sprzymierzeńcem w walce z procesem starzenia.

Nie trzeba od razu wydawać majątku na gabinetowe terapie upiększające, okazuje się, że składniki roślinne mogą mieć działanie podobne do fal radiowych, a pochodne witamin odnawiać naskórek niczym profesjonalne zabiegi złuszczające.

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy