Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zakupy online – przewodnik po oszczędnych zakupach w internecie

Niektóre kobiety obawiają się robienia zakupów w internecie. Nie mogąc zobaczyć bluzki albo przymierzyć spodni, rezygnują z możliwości oszczędzenia i wolą kupić produkt w sklepie stacjonarnym, po obejrzeniu i sprawdzeniu jakości na własne oczy. Czy naprawdę jest się czego obawiać?

Strach przed zakupami w sieci zniechęca wiele kobiet do korzystania z tej metody. To spory błąd. Zakupy online pozwolą zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Reklama

Jeśli obawiasz się, że wybrany przez ciebie rozmiar lub krój okaże się totalną klapą, zawsze masz możliwość zwrócenia produktu bez konieczności podawania przyczyny. Mnóstwo kobiet nie ma o tym pojęcia, dlatego wybierają tradycyjny shopping. Co zrobić, by zakupy online były przyjemnością dla ciebie i twojego portfela?

Bądź cierpliwa

Brak cierpliwości w tym przypadku może się odbić czkawką. Dlatego bardzo istotnym jest, by zanim zdecydujesz się na zakup odzieży online sprawdzić, gdzie możesz kupić to, co ci się podoba, w atrakcyjnej cenie. Szukanie okazji w sieci może zabrać ci trochę czasu, jednak wciąż jest dużo wygodniejsze od buszowania po sklepach. Nie musisz w tym celu marnować czasu na dojazd do galerii, a przegląd ofert online możesz robić nawet siedząc w tramwaju w drodze do pracy. Idealnym narzędziem do szukania okazji w każdym miejscu i czasie jest mobilna aplikacja zakupowa. Z nią nie umknie ci żadna promocja, przygotowana przez ulubioną markę.

Musisz pamiętać, że szukanie ubrań wyłącznie na stronie producenta niekoniecznie będzie dla ciebie korzystne. Choć brzmi to niewiarygodnie, bardzo często różne sklepy oferują produkty taniej niż producent. Są też na rynku karty kredytowe, które pozwalają zaoszczędzić na zakupach w sklepach wybranych marek. Warto mieć taką kartę w portfelu!

Jeśli nie zależy ci na markowych ciuchach, masz jeszcze większe pole do popisu. Zastanów się nad tym, jaki styl ci odpowiada i szukaj odpowiedniej odzieży na różnych stronach. Nie nastawiaj się na konkretny produkt, a bierz pod uwagę ogólny fason i stylizację. Dzięki temu będziesz miała dostęp do rzeczy, których nie możesz dostać w stacjonarnych sklepach, a oszczędność na zakupach może wynosić nawet kilkaset złotych!

Drobne oszczędności

Porównując oferty różnych sklepów internetowych nie patrz jedynie na cenę samego produktu. Bardzo często może okazać się, że cena samej bluzki w jednym sklepie jest niższa, jednak wysoki koszt przesyłki sprawia, że produkt drożeje i bardziej opłaca się kupić go w innym sklepie.

Kolejną metodą na szukanie drobnych oszczędności jest korzystanie z różnych rodzajów płatności. Zarówno sklepy online jak i banki mają różne programy, dzięki którym możesz dostać zniżkę na zakupy, lub zwrot kosztów części zamówienia. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze rodzaju płatności w sklepie - jeśli płatność kartą kredytową pozwoli ci zaoszczędzić kilka złotych, to warto rozważyć użycie tej metody.

Korzystaj z kuponów, rabatów i programów lojalnościowych

To kolejna rzecz, na jaką powinnaś zwrócić uwagę robiąc zakupy online. Możesz skorzystać z jednej z dwóch metod: znaleźć serwis z kuponami i przez niego wynajdywać atrakcyjne oferty, lub samodzielnie przeszukiwać sklepy i wybierać te, które mają ciekawe promocje dla swoich klientów.

Jeśli oferta konkretnego sklepu internetowego wpisuje się w twój styl i jesteś pewna, że pierwsze zakupy nie będą ostatnimi, warto zorientować się, czy posiada  on jakiś program lojalnościowy. Jeśli tak, zapoznaj się z jego warunkami, ponieważ kolejne zakupy mogą okazać się dla ciebie znacznie tańsze.

Początkowo zakupowe szaleństwo w Internecie może cię onieśmielać, jednak bardzo szybko przekonasz się, że twoje obawy były bezpodstawne. Choć z początku będziesz musiała poświęcić nieco czasu, by nauczyć się szukać atrakcyjnych i odpowiednich dla ciebie ofert, po jakimś czasie sama zauważysz, że zakupy online to nie tylko ogromna oszczędność.


Najlepsze tematy