Reklama

Makijaż dla wrażliwych

Gwałtownie wzrastający stopień zanieczyszczenia środowiska, wszechobecny smog, szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe, ciągły pośpiech i stres doprowadzają do ruiny cały nasz układ odpornościowy. Nie pozostaje to bez wpływu na kondycję naszej skóry, która z tygodnia na tydzień staje się mniej wytrzymała na szkodliwe czynniki zewnętrzne i coraz trudniej znosi kontakt z substancjami syntetycznymi.

W efekcie miliony kobiet na całym świecie skarżą się na podrażnioną twarz i problemy z jej pielęgnacją. Na szczęście na rynku kosmetycznym znajdziemy produkty stworzone wyłącznie na bazie naturalnych i dokładnie wyselekcjonowanych składników, które nie dość, że świetnie nadają się do codziennego makijażu, to na dodatek świetnie odżywiają naszą skórę. Na co warto zwracać uwagę wybierając kosmetyki dla wrażliwej cery?

Co szkodzi naszej skórze?

Malując się, zwykle nakładamy kosmetyki na całą twarz - baza, fluid, puder w kamieniu, róż, cienie do powiek, maskara, a jako zwieńczenie dzieła - pomadka na usta. Jeśli stosujemy produkty nafaszerowane, silikonami, barwnikami lub innymi substancjami, które mają za zadanie wpłynąć na konsystencję lub trwałość kosmetyku,z czasem możemy odprowadzić do pojawienia się problemów w cerą. Oczywiście nie zawsze winne są wyłącznie kosmetyki - zanieczyszczenia środowiska, zaburzenia hormonalne, nieodpowiednia dieta, stres, choroby (np. tarczycy), a nawet bezsenność - to wszystko wpływa na stan naszej skóry. Jeśli jednak po użyciu konkretnego kosmetyku jej stan się pogarsza, natychmiast się go pozbądź i sięgnij po kosmetyki naturalne,

Reklama

Co powinno cię zaniepokoić? Ropne krostki, zaskórniki, widoczne naczynka krwionośne, rumień, powiększone pory, nadmierne wysuszenie skóry lub silny łojotok.

Na co zwrócić uwagę dobierając kosmetyki do cery wrażliwej? 

Dermatolodzy i kosmetolodzy od lat pracują nad takimi rozwiązaniami, które będą najbardziej odpowiednie dla wrażliwej skóry. Trend eko w kosmetyce rozwija się w najlepsze, firmy sukcesywnie poszerzają ofertę swoich produktów, dzięki czemu nie mamy najmniejszego problemu z wyborem dopasowanego do swoich potrzeb produktu.

Trzeba jednak umieć odnaleźć się w gąszczu propozycji, dlatego warto przed zakupem np. fluidu, dokładnie zapoznać się z jego składem (ten przygotowany na bazie roślinnych ekstraktów będzie doskonałą alternatywą dla przesyconego podejrzanymi składnikami specyfiku). Oczywiście wcześniej należy zdobyć choć minimalną wiedzę o składnikach, których nie powinno być w produktach, których używamy codziennie, oraz o substancjach, które powinny się w nich znaleźć. Wielu z nas obcobrzmiące słowa niczego nie mówią, dlatego podczas zakupów warto sięgać po produkty opatrzone odpowiednim certyfikatem. Dzięki kontroli jakości procesu powstawania i trosce o to, by poszczególne rośliny rosły w przyjaznych środowisku warunkach, możecie mieć pewność, że naprawdę pomogą twojej skórze. Pamiętajcie jednak, że niektórzy producenci usiłują oszukać klientów i kosmetyki, w których znalazł się tylko jeden naturalny składnik, również nazywają kosmetykami "eco". Dlatego warto poświecić trochę czasu i zapoznać się z podstawowymi nazwami substancji, których stosować nie chcemy.

Producenci coraz częściej  sięgają po jak najmniej przetworzone substancje, by nie tylko oferować kobietom znakomite, makijażowe efekty, ale również po to, zaoferować klientkom produkty, które poprawią stan cery. Dlatego w kosmetykach organicznych często znajdziemy takie składniki jak olej z migdałów, nagietka, aloes, wyciąg z rumianki lub witaminę C i E o działaniu kojącym, regenerującym i łagodzącym. Makijaż wykonany na bazie wyłącznie naturalnych składników jest nie tylko trwały i wygląda naturalnie, ale również pielęgnuje cerę i sprawia, że wygląda świeżo i lekko. Dzięki temu o słynnym "efekcie maski" możesz na zawsze zapomnieć.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy