Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ślub Kate Middleton i księcia Williama

Śladami Kate i Williama

Miejsca, których fani książęcej pary ominąć nie mogą!

Pałac Buckingham i Opactwo Westminsterskie - to dwie z licznych londyńskich atrakcji, które po 29 kwietnia nierozłącznie kojarzyć się będą z księciem Williamem i jego przyszłą żoną Kate Middleton.

Reklama

Ale jeśli ktoś by chciał szukać innych śladów książęcej pary w Wielkiej Brytanii, to na listę miejsc do zobaczenia obowiązkowo wpisać powinien przede wszystkim szkockie miasto St. Andrew, gdzie młodzi poznali się 10 lat temu na założonym w 1413 roku uniwersytecie.

Warto odwiedzić również wyspę Anglesey w północnej Walii. Tam w wiejskim zaciszu zamieszkają Kate i William po ślubie. Wyspa słynie z najpiękniejszych plaż w Wielkiej Brytanii i najbardziej fascynujących formacji skalnych w Europie. Dla Kate życie na wsi nie będzie niczym nowym. Dzieciństwo spędziła w wiktoriańskim domu w Bucklebury w hrabstwie Berkshire.

RB

Życie na gorąco 15/2011

Trasa ślubu Williama i Kate

Orszak ślubny nowożeńców przejedzie z Opactwa Westminster do Pałacu Buckingham czerwoną nawierzchnią ulicy The Mall. Będzie eskortowany przez ponad tysiąc żołnierzy. Na dziedzińcu pałacu o 13:30 powita ich walijska gwardia honorowa, a nad Londynem przelecą koledzy Williama - piloci RAF-u.

Pamiątki z Highgrove Shop

Brytyjskie sklepy zalały ślubne pamiątki. Te, zatwierdzone przez dwór, kupimy m.in. w sklepach księcia Karola - Highgrove. Tam można też nabyć ulubione mydło rodziny królewskiej, w tym również Williama i Kate, Tuberose.

Ślub Lego

Od 1 kwietnia w Legolandzie w Windsorze można oglądać makietę ceremonii ślubnej Kate i Williama z... klocków. Oprócz nowożeńców i rodziny podziwiać można niektórych gości, np. ciężarną Victorię Beckham.

Dowiedz się więcej na temat: Ślub Kate i Williama | Kate Middleton | książę Willliam
Najlepsze tematy