Reklama

Nie czujemy się najpiękniejsze

Polki są bardzo krytyczne, jeśli chodzi o wygląd. Z badań przeprowadzonych wspólnie przez Laboratoria Vichy i magazyn Twój Styl wynika, że aż 75 proc. kobiet nie jest zadowolonych ze stanu swojej skóry. 52 proc. badanych dostrzega oznaki starzenia skóry: kurze łapki, zmarszczki na czole, oznaki zmęczenia, szarą i mniej promienną skórą oraz widoczne na niej przebarwienia. Najbardziej przeszkadzają one kobietom między 25. a 34. rokiem życia.

Może i nie czujemy się najpiękniejsze - czego powodem są niedoskonałości naszej skóry - ale bardzo dbamy o siebie. Ponad 80 proc. respondentek stosuje krem na dzień, blisko 70 proc. używa kremu na noc, powyżej 60 proc. pań korzysta z kremu pod oczy.

Bardzo dobrze świadczy o Polkach ich pozytywne nastawienie do walki z oznakami starzenia się skóry. Potrzebę ich likwidowania odczuwa aż ponad 90 proc. Pewnie dlatego mamy w naszym kraju coraz więcej pięknych i zadbanych starszych kobiet.

Jedynie 1,25 proc. pań twierdzi, że zmiany będące wynikiem starzenia się trzeba zwyczajnie zaakceptować. Zdecydowana większość badanych doskonale wie, że wystarczy stosować kosmetyki o udowodnionej skuteczności, by uchronić skórę przed negatywnym działaniem upływającego czasu. Oprócz tego trzeba oczywiście dbać o dietę i dobry sen.

Reklama

Co nam najbardziej przeszkadza?

Spośród pięciu rodzajów zmarszczek, które przeszkadzają polskim kobietom, jako najbardziej dokuczliwe wybrano kolejno: kurze łapki (39 proc.), zmarszczki na czole (23 proc.) i pomiędzy brwiami (23 proc.), bruzdy nosowo-wargowe (13 proc.) oraz zmarszczki wokół ust (12 proc.).

Nasza skóra zmienia się w ciągu dnia. Działa na nią grawitacja i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Ponad 87 proc. respondentek dostrzega te zmiany. Blisko 81 proc. osób, które wzięły udział w badaniu jest przekonanych, że ich skóra potrzebuje dodatkowej pielęgnacji w ciągu dnia.

49 proc. ankietowanych kobiet wybiera oznaki zmęczenia jako najczęściej występujący syndrom starzenia się skóry w ciągu dnia. Niepokoją je również pogłębione zmarszczki wokół oczu i na całej powierzchni twarzy.

Czego Polki oczekują od kosmetyków

Ponad 67 proc. osób biorących udział w ankiecie odpowiedziało, że kosmetyków przeciwzmarszczkowych zaczęło używać już w chwili, kiedy pojawiły się u nich pierwsze oznaki starzenia. Dla ponad 80 proc. kobiet najskuteczniejszą bronią w walce z nimi okazywały się kremy przeciwzmarszczkowe, więc je stosują do dzisiaj.

Efektem, którego kobiety najbardziej oczekują od kosmetyków przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Równie istotnym - dla 25 proc. kobiet - jest ich przeciwzmarszczkowe działanie.

Do zakupu odpowiedniego kosmetyku skłania nas przede wszystkim dobór skutecznych składników (jako najważniejsze wskazało je 29 proc. pań), opis działania kosmetyku oraz zaufanie do marki.

Młodość to nie tylko stan ducha, ale i to, jak się czujemy we własnej skórze. Za najważniejszą oznakę jej młodzieńczego wyglądu uznajemy promienność, brak zmarszczek oraz jędrność.

O badaniu

W badaniu "Liftactiv Supreme" przeprowadzonym w lipcu 2014 r. wzięło udział ponad 3,5 tys. respondentów, z czego ponad 98 proc. wszystkich badanych stanowiły kobiety. Najliczniejszą grupą wiekową, która udzieliła odpowiedzi w ankiecie były osoby w przedziale wiekowym 30-34 lat (ponad 26 proc.).

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy