Reklama

Części ciała, które warto perfumować

Każda kobieta marzy o tym, by zmysłowa woń z flakonika jak najdłużej utrzymał się na jej skórze. Którym częściom ciała powinnaś poświęcić więcej uwagi, by zapach towarzyszył ci przez cały dzień?

Twój nos szybko przyzwyczaja się do nowych aromatów, dlatego już godzinę po użyciu zapachu,  wiele osób odnosi  wrażenie, że woń niemal całkowicie się ulotniła. Może to utrudnić obiektywną ocenę trwałości zapachu. Co zrobić, by towarzyszył ci przez wiele godzin?

Zanim psikniesz

Jeszcze zanim spryskasz zawartość buteleczki na wybrane części ciała, powinnaś zadbać o porządne nawilżenie ciała. Alkohol, główny składnik perfum i wód toaletowych, szybko ulatnia się w kontakcie z suchą skórą, przez co krócej będziesz cieszyć się stworzoną przez senselierów kompozycją. Przed aplikacją zapachu, użyj silnie nawilżającego balsamu lub punktowo posmaruj strategiczne miejsca wazeliną. Wybierając pierwszą opcję zwróć uwagę na to, by kosmetyk nie był perfumowany. W innym wypadku może on przyćmić i zmienić aromat pachnidła.

Reklama

Warto również przed planowanym wyjściem wziąć długą, gorącą kąpiel. Gdy będziesz rozgrzana i zrelaksowana, twoje ciało znacznie łatwiej wchłonie zapach wody toaletowej.

Złym pomysłem będzie spryskanie zapachem odzieży. Kontakt zawartości flakonika z ubraniem może trwale poplamić i uszkodzić materiał. Chyba ostatnie czego pragniesz to nieestetyczna plama na ulubionej, jasnej kreacji, prawda?

Części ciała do perfumowania

Jakie miejsca będą najlepsze na aplikację zapachu? Najbardziej zalecane są części ciała takie jak szyja, kark, skóra za uszami, w zgięciach łokci, kolan oraz na nadgarstkach i skroniach. Te fragmenty skóry  nagrzewają się najszybciej, ponieważ to właśnie tam możesz łatwo wyczuć puls. Jeśli odpowiednio nawilżysz  je i natłuścisz, przed spryskaniem ulubionym zapachem, woń będzie utrzymywała się przez cały dzień. Dzieje się tak dlatego, że tłuszcz jest doskonałym nośnikiem zapachu.

Dobrym pomysłem jest również spryskanie tyłu szyi, tuż przy linii włosów. Poruszające się przy każdym ruchu głową pukle rozprowadzą zapach, tworząc wokoło wonną mgiełkę.  Możesz także rozpylić wodę toaletową nad sobą i po prostu wejść w aromatyczną mgiełkę. Innym sposobem jest skropienie szczotki lub grzebienia niewielką ilością pachnidła i przeczesanie włosów.


Nuty zapachowe

Na trwałość zapachu ogromny wpływ mają nuty zapachowe. Sprawdź, czy twoja ulubiona woda toaletowa zawiera wśród bazy piżmo, wanilię lub nuty drzewne. To właśnie te akordy należą do najtrwalszych. Doskonałym połączeniem długo utrzymujących się, przyjemnych dla nosa woni jest elegancki i zmysłowy zapach Naomi Campbell Prêt-à-porter Absolute Velvet (w której przewija się woń piżma, fiołka i czerwonych owoców) i ponętno - erotyczny zapach Naomi Campbell Signature (w którym zmysły pobudza piżmo, wanilia i drzewo sandałowe). Trudno się więc dziwić, że to właśnie one są jednymi z najchętniej kupowanych jako prezenty gwiazdkowe. Aby przedłużyć efekt perfumowania nie rozcieraj zroszonej skóry zanim aromat się nie wchłonie, a powierzchnia nie będzie całkowicie sucha. Dopiero wówczas nałóż szal lub przykryj spryskane miejsca.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Naomi Campbell

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy