Reklama

Idealnie gładka skóra, czyli depilacja krok po kroku

Wiosna już w pełni, lato zbliża się wielkimi krokami. Coraz chętniej odsłaniamy nogi, dlatego już najwyższy czas, aby o nie zadbać. Najpierw peeling, potem depilacja, a na końcu nawilżanie – to dzięki tym zabiegom chętnie będziesz nosiła zwiewne spódnice i dopasowane szorty.

Wiosna już w pełni, lato zbliża się wielkimi krokami. Coraz chętniej odsłaniamy nogi, dlatego już najwyższy czas, aby o nie zadbać. Najpierw peeling, potem depilacja, a na końcu nawilżanie – to dzięki tym zabiegom chętnie będziesz nosiła zwiewne spódnice i dopasowane szorty.
Philips Lumea /.

Zdarza ci się "przeciągnąć" golarką nogi tuż przed wyjściem z domu? To błąd, który może mieć bolesne konsekwencje - na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia, podrażnienia lub niewielkie krostki. Co gorsza, po takim zabiegu nogi wcale nie będą idealnie gładkie. Dlatego jeśli marzysz o nogach jak z żurnala, poświęć na depilację nieco więcej czasu.  

Oczyszczanie i złuszczanie

Zacznij od gorącej kąpieli lub prysznica. Ciepła woda zrelaksuje i rozluźni ciało, otworzy pory skóry i zmiękczy włoski. Kwadrans pod prysznicem to optymalny czas - jeśli zbyt długo będziesz się rozgrzewać, skóra zacznie się marszczyć. W trakcie kąpieli zastosuj peeling gruboziarnisty, który usunie niedoskonałości (drobne strupki, wrośnięte włoski) i wygładzi skórę. Jeśli masz problemy z pękającymi naczynkami krwionośnymi, zrezygnuj z mechanicznego ścierania naskórka. W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie peeling enzymatyczny, który nakłada się  jak maskę, a po kilkunastu minutach zmywa pod prysznicem.

Reklama

Depilacja

Metod usuwania  zbędnych włosków jest naprawdę wiele: wosk, depilator, pasta cukrowa, zwykła maszynka. Wybór zależy od ciebie, ale, niestety, żadna z nich nie jest idealna. Jedne podrażniają skórę i nie zapewniają gładkości na dłużej, inne są czasochłonne. Dlatego warto wypróbować urządzenie IPL, które służy do domowej depilacji światłem.

Zabieg jest bezbolesny, ale bardzo skuteczny - wystarczy kilka sesji, aby pozbyć się włosków i cieszyć się gładkimi nogami nawet przez pół roku. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zabieg możesz wykonać sama w domu, relaksując się na kanapie i oglądając ulubiony serial.

Jak go przeprowadzić? Działanie urządzanie IPL (Intense Pulsed Light) opiera się na kierowaniu impulsów świetlnych do cebulek włosów (dzięki temu włosy odrastają znacznie wolniej). Z tego powodu przed pierwszym zabiegiem należy dokładnie usunąć zbędne owłosienie z wybranej części ciała (za pomocą golarki lub depilatora) i wybrać odpowiednią końcówkę (np. do okolic bikini, pach, twarzy). Używanie urządzenia jest bardzo łatwe - wystarczy przesuwać je delikatnie po wybranej partii ciała (nogi, ręce, pachy, twarz), pamiętając, że nie należy aplikować więcej, niż jednego impulsu, w to samo miejsce. Już po 2-3 zabiegach włosów będzie o wiele mniej (nawet do 90 proc.).

Pielęgnacja po

Niezależnie od tego, którą metodę usuwania włosków wybierzesz, wetrzyj w wydepilowane ciało nawilżający i łagodzący balsam np. z dodatkiem panthenolu lub alantoniny. Kosmetyk ukoi podrażnienia oraz zmniejszy zaczerwienienie. W sklepach znajdziesz również specjalne kosmetyki opóźniające odrastanie włosów.

Podrażnienia wywołane depilacją załagodzi także masaż przy użyciu kojących olejków, np. jojoba, z awokado lub z drzewa herbacianego. Wmasowanie ich w skórę złagodzi zaczerwienienia, zmniejszy podrażnienia i zapobiegnie zapaleniu mieszków włosowych. Dobrym lekarstwem na podrażnioną skórę są również preparaty witaminowe (głównie te zawierające witaminę A, C i E). W aptekach można kupić maści z witaminami, które zapobiegają powstawaniu krostek po depilacji.

Ważne, aby nie używać kosmetyków z zawartością alkoholu, którzy może dodatkowo podrażniać skórę.  

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy