Karnawałowe trendy
Akrobacje na linii
Fluorescencyjne cienie nie wytrzymały konkurencji i w tym sezonie znikają z powiek. Zamiast barwnych plam mamy linie. Im mniej są proste, tym lepiej.
Kreski namalowane eye-linerem czy konturówka na powiekach i w kącikach oczu do tej pory były tylko jednym z elementów makijażu. Teraz to podstawa.
Na pokazie włoskiej marki Costume National modelkom nie pomalowano nawet rzęs. W zamian narysowano wyraziste kreski w załamaniu powiek. Podobne linie pojawiły się także u Anny Sui czy DKNY. Makijaże modelek Gasparda Yurkievicha przypominały skomplikowane kody kreskowe. Co jeszcze warto podkreślić? Brwi. Jak u Castelbajaca, cienką kreską w stylu Marleny Dietrich.
Opcje dla odważnych zaproponował belgijski duet A.F. Vandevorst. Makijaże modelek przypominały charakteryzacje do filmu grozy. ― Czarne pierzaste linie narysowane na brwiach aż po wewnętrzne kąciki oczu to odwrócenie klasycznych zasad. Najbardziej rewolucyjny make-up tego sezonu. I najbardziej efektowny, bo pięknie modeluje nos, zwęża go u nasady! ― mówi makijażysta Sergiusz Osmański.
Twój STYL 10/2011
Artykuł pochodzi z kategorii: Modny makijaż
-
Wasze komentarze
Polecamy
-
Dziś w portalu:
-
-
Trochę poprzynudzam :)) Miałam dziś wolne więc... więcej




























Wasze komentarze (4)