Reklama

Plaże nudystów nad Bałtykiem

Naturyści nie mają w Polsce łatwo. Ich manifestacja nagości często mylona jest z bezwstydnością i godzeniem w dobre obyczaje. Poza tym wszystko utrudnia fakt, że w przeciwieństwie do większości krajów Unii Europejskiej, u nas brakuje oficjalnej organizacji skupiającej naturystów. Mimo tego nie narzekają na brak miejsca do opalania nad Bałtykiem.

Chałupy

Najbardziej znaną plażą naturystyczną w Polsce są Chałupy, rozsławione piosenką Zbigniewa Wodeckiego z 1985 roku. Jest to również jedna z najstarszych plaż tego typu w naszym kraju. Położona pomiędzy miejscowością Chałupy a Kuźnicą Helską, rozciąga się na długości ponad 3 km. Początkowo można było się opalać nago po obu stronach plaży, dziś nudyści skupiają się tylko po jej wschodniej stronie. Jest to plaża oznakowana, odgrodzona od reszty świata sosnowym lasem. 

Chłapowo-Rozewie

Plażę dla nudystów Chłapowo-Rozewie postanowili utworzyć w 2001 r. sami mieszkańcy Chłapowa. Jest to szeroka, piaszczysta plaża, która ciągnie się na długości ok. 2 km między Chłapowem a Rozewiem. Dochodzi się do niej z Chłapowa przez przepiękny wąwóz Rudnik. Plaża rozpoczyna się ok. 500-800 m od wyjścia z wąwozu, a przed oczami podglądaczy chroni wysoki klif.

Reklama

Rowy

Ze względu na rygory ochrony przyrody we wschodniej części miejscowości Rowy nie można budować żadnych ośrodków wypoczynkowych. Dzięki temu z uroków tego pięknego, dziewiczego miejsca latem mogą korzystać grupy nudystów.

Łeba-Rąbka

Plaża położona jest ok. 2,5 km od Łeby. Jest to długa, szeroka plaża, na której dostojnie opalają się miłośnicy golizny. Wzdłuż plaży w Rąbce prowadzi również szlak spacerowy do największej atrakcji turystycznej okolicy - ruchomych wydm w Słowińskim Parku Narodowym.

Dębki

Dębki leżą 12 km na zachód od Jastrzębiej Góry. Znajdująca się tu plaża nudystów, długa na ok. 9 km, została ostatnio uznana za najpopularniejszą w Polsce. Plaża zaczyna się ok. 500 m na zachód od ujścia rzeki Piaśnicy do morza.

Jastarnia

Piękna, szeroka, piaszczysta plaża  i niczym nie zakłócony spokój. Przy wejściu na plażę znajduje się  charakterystyczny bunkier wojskowy z okresu II wojny światowej. Jest też plaża nad zatoką i znakomite warunki do szaleństw na desce windsurfingowej.

Świnoujście-Ahlbeck

Plaża zaczyna się tuż przy samej granicy z Niemcami, od plaży Świnoujście, rozciągając się na jakieś 2 km do miejscowości Ahlbeck. Początkowo Polacy na nią nie trafiali, ale wszystko zmieniło się po wejściu Polski do strefy Schengen. Teraz można tu spotkać zarówno opalających się nago Niemców, jak i Polaków.

Piaski

Piaski to ostatnia miejscowość na Mierzei Wiślanej, tuż przed rosyjską granicą. Plaża naturystyczna znajduje się ok. 2 km na zachód od strzeżonej plaży, w pobliżu małego portu rybackiego. Jest dość szeroka, piaszczysta i dobrze oznakowana.

Unieście

Plaża znajduje się w pobliżu Mielna. Podobnie jak Chałupy, jest to jedna z najstarszych polskich plaż. Znajduje się przy kanale wychodzącym z jeziora Jamno. Głębokość kanału to ok. 20 cm, więc śmiało można przez niego przejść.

Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Plaże | Polska | wakacje | Bałtyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy